Zvezda je u Ligi šampiona!

Autor: CZBG, Pavković M. Foto: kladjenje.rs

Na samom početku utakmice Salcburg je sa jakim pritiskom na sredini terena nagovestio da bi mogli da gledamo nešto drugačiju predstavu nego u prvoj utakmici. Crveno-beli su delovali dosta konfuzno na startu. Lako su domaći loptu donosili do 20-30 metara od Borjanovog gola. U 10. minutu Salcburg je imao veliku priliku za vođstvo. Daka se, posle loše procene Borjana, našao u stoprocentnoj šansi, ali je Savić intervenisao odlično i otklonio opasnost. Ređale su se šanse za Salcburg kao na traci. Nova odlična šansa u 19. minutu za Salcburg, ponovo je Daka bio u prilici, ali je Borjan intervenisao. Crvena zvezda, sa druge strane, potpuno nemoćna u napadu. Nisu puleni Vladana Milojevića uspevali uopšte da prenesu loptu na protivničku polovinu. Prvi šut ka golu Stankovića viđen je u 30. minutu, kada je Radonjić loptu sa dvadesetak metara poslao preko gola. Kako se poluvreme bližilo kraju, pritisak domaćina je opadao. Uspevali su fudbaleri Zvezde da dođu do daha. Umesto Veljka Simića u igru je ušao Jovančić. Želeo je time Milojević da adekvatno odgovori na fizički jaku igru domaćina u veznom redu. Taman kad se činilo da će se bez golova otići na poluvreme, Dabur je zatresao Zvezdinu mrežu. Natrčao je na centaršut Ulmera i zakucao loptu u Borjanovu mrežu.

Početak drugog poluvremena i hladan tuš. Penal za Salcburg! Dabur je bio precizan sa bele tačke i povećao vođstvo svoje ekipe na 2:0. Reagovao je Milojević, ubacio Pavkova u igru. Ubrzo se Milan Pavkov našao u šansi, ali je iskosa šutirao preko gola. U 61. minutu Pongarčić je, najblaže rečeno, izuzezno neoprezno reagovao, nagazivši Pavkova. Kao da je ta situacija pokrenula crveno-bele. Napad posle toga Ben je, nakon odličnog centaršuta, ostao pribran i loptu bez problema ubacio u mrežu – 2:1. Nisu fudbaleri Salcburga čestito ni krenuli sa centra, a crveno-beli su izjednačili. Ostao je Degenek potpuno zaboravljen, poslao loptu prema golu, Ben se ponovo našao na pravom mestu i upisao svoj drugi pogodak. Neverovatan povravak u utakmicu Crvene zvezde! Utakmice se nakon izjednačujućeg gola u mnogome promenila, ali je Haidara i dalje dominirao na sredini terena, praveći Zvezdinim veznjacima velike probleme. U 81. minutu Marko Gobeljić je zamenio Nemanju Radonjića. Bilo je jasno da će Crvena zvezda u poslednjih deset minuta braniti povoljan rezultat i prolaz dalje. Bili su u trećem minut nadoknade fudbaleri Salcburga vrlo blizu golu. Haidara je pronašao Dabura, koji je ponovo ostao sam u kaznenom prostoru, ali je slabo šutirao. Potom se Ramaljo našao u sjajnoj prilici, ali je Borjan izvanredno intervenisao.

Crvena zvezda je izdržala sav pritisak i našla se u grupnoj fazi Lige šampiona. Zvezdaši slavite!