Кошарка Кошарка/Вести Кошарка/Женска кошарка

Zvezdine dame izgubile od Partizana – 0:1

Izvor: Sportskacentrala.com

Košarkašice Partizana povele su u finalnoj seriji plej-ofa protiv Crvene zvezde, dobivši prvu utakmicu u Železniku.

Crno-bele su u meču sa dosta preokreta slavile sa 80:73 (22:15, 10:24, 24:15, 24:19).

Partizanu je pripala prva četvrtina, crveno-bele su odgovorile u drugom periodu koji su dobile sa 14 poena razlike, ali je to bio samo uvod u zanimljivu završnicu. Rezultatska neizvesnot je potrajala do dva i po minuta pre kraja.

Partizan je u finišu napravio seriju 7:2, stekao 11 poena prednosti i mirno priveo meč kraju.

Najefikasnija kod pobednica bila je Amerikanka Ešli Klosen sa 22 poena, Olga Stepanović je postigla 19 poena, uz 10 skokova, a Ivanka Matić 14 poena, uz 12 skokova. U Zvezdi su najefikasnije bile Jovana Adamović sa 17 i Biljana Stjepanović sa 13 poena.

Druga utakmica finalne serije plej-ofa, u kojoj će domaćin biti Partizan, igra se u petak, 20. aprila. Šampion Srbije postaće ekipa koja ostvari tri pobede u finalnoj seriji.