Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши

Poraz Zvezde u trećem meču polufinala

Izvor: OK crvena zvezda

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su poraz u trećem meču polufinalne serije plej-ofa BPŠ Superlige Srbije protiv Vojvodine NS seme rezultatom 1:3, po setovima 21:25, 25:27, 25:19, 20:25, pa su Novosađani ponovo došli do prednosti.

Serijom od 3:0, odbojkaši Vojvodine su prvi stigli do osetnije prednosti u prvom setu (4:7), ali je Zvezda odmah uzvratila istom merom, pre svega odličnim servisima Mašulovića (7:7). Vojvodina se ipak vratila na +3 pred odlazak na tehnički tajm-aut (9:12). Nastavila je Vojvodina da koristi greške naših odbojkaša i povela sa 10:15. sa tri vezana poena na servis gmitrovića Zvezda je stigla na poen zaostatka (16:17), ali su Novosađani onda vezali dva poena. U završnici seta, “lale” su ponovo imale osetnu prednost (17:22). Zvezda se nije predavala, već je napravila seriju od 4:0. Međutim, nisu imali snage za preokret, pa je Vojvodina povela – 21:25.

Velika borba se vodila u prvoj polovini drugog seta, nijedna ekipa nije imala više od dva poena prednosti. Zvezda je na tehničkom tajm autu imala dva poena prednosti. Beogradski crveno-beli su ubrzo stigli i do +4 (16:12), ali su Novosađani uspeli da smanje na 18:16. Servis greškama naši odbojkaši su doprineli gostima da stignu do izjednačenja 21:21. “Lale” su prve stigle de set lopte, nisu iskoristili prve dve prilike, ali treću jesu za vođstvo od 0:2 – 25:27.

Posle početnog vođstva Novosađana, Zvezda je preokrenula rezultat i postepeno počela da povećava razliku, da bi posle tehničkog tam-auta stigla i do pet poena viška (13:8). Posle uspešnog napada Aleksandra Gmitrovića i asa Nikole Petrović, našu odbojkaši su vodili sa 19:12. Beograđani su rutinski priveli set kraju i smanjili vođstvo Vojvodine – 25:19.

Nakon uvodnog vođstva naših odbojkaša Vojvodina je preokrenula rezultat i na tehnički tajm-aut otišla sa vođstvom od 9:12. Gosti su čuvali prednost da bi ona vrlo brzo iznosila 13:17. Uspeli su Novosađani da sačuvaju svoju prednost koja je u završnici nakon poena Mehića iznosila 18:23 i bilo je jasno da će ponovo doći do prednosti u pobedama. Na kraju Vojvodina je slavila sa – 20:25.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Aleksandar Gmitrović sa 26 poena. Po 11 osvojili su Nemanja Mašulović i Aleksandar Andonović.

Vojvodina NS seme vodi sa 2:1 u pobedama u polufinalnoj seriji plej-ofa BPŠ Superlige Srbije. Ekipa koja prva obezbedi tri pobede plasiraće se u finale. Četvrti meč igra se u četvrtak 22. marta od 20 časova u Beogradu.

CRVENA ZVEZDA – VOJVODINA NS SEME 1:3 (21:25, 25:27, 25:19, 20:25)
Rezultat u seriji: 1:2

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 250. Sudije: Vladimir Simonović i Jovan Jovanović. Trajanje meča: 108 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Stoković 1, Gmitrović 26, Mašulović 11, Petrović 2, Nejić 7, Jovanović 6, Dodić 1, N. Pavlović 2, Andonović 11. Nisu igrali: Tadić, D. Pavlović. Trener: Dragan Kobiljski.

VOJVODINA: Simić 5, Vučićević 7, Stanković, Stevanović 14, Kujundžić 11, Peković (libero), Mehić 22, Todorović 1, Suhinjin 11. Nisu igrali: Vemić, Šormaz, Perić. Trener: Nedžad Osmankač.