Ubedljiv poraz u Barseloni

Izvor: KK crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su od Barselone sa ubedljivih 88:54 (17:12,28:13,17:25 i 26:5) u utakmici 25.kola Evrolige.
U ekipi crveno-belih koji su doživeli najubedljiviji poraz ove sezone u Evroligi, najfikasniji je bio Ročesti sa 13 poena, dok je jedini dvocifreni uz njega bio Ognjen Dobrić sa 10 poena.
U ekipi Barselone koja je diktirala tempo, koristila umešno sve greške košarkaša Crvene zvezde 18 poena ubacio je Ribas, po 16 Tomić i Koponen.
Od samog starta domaći tim je zaigrao bolje, šut nije služio crveno-bele, pa je nakon izjednačenih 7-8 minuta prve deonice, ostatak utakmice protekao u znaku Barselone.
Na kraju prve deonice bilo je 17:12, na poluvremenu 45:24. Međutim, treća četvrtina donela je mnogo bolju igru crveno-belih koji su uspeli da je reše us voju korist 25:17. Međutim, poslednja je donela najslabiju igru crveno-belih u jednoj četvrtini ove sezone, ne samo zbog činjenice da su ubacili samo 5 poena. Na kraju, ubedljiv poraz 88:54 kao upozorenje pred mnogo važnije utakmice i borbu za trofej.
Mnoštvo izgubljenih lopti (Zvezda na kraju čak 17), dominacija domaćina u skoku (na kraju utakmice 43:25) i mnogo bolja „podela” lopte domaćina i tečniji napad (čak 26 asistencija na kraju meča) razlog su ubedljivog poraza i potpuno zasluženo osvojenih bodova Barselone.