Кошарка Кошарка/Женска кошарка

Crveno-bele ubedljive protiv Šumadije

Izvor: KKŽ Crvena zvezda

Košarkašice Crvene zvezde ubedljivo su savladale Šumadiju u okviru pretposlednjeg, 21.kola ŽKLS u Železniku, 99-71 (17-24, 30-16, 24-13, 28-18).

Zvezda se vratila na pobednički put nakon dva poraza a pred odlučujuće utakmice u nastavku. Već u utorak crveno-bele očekuje direktan duel za plasman na F4 lige, a zatim i borba za odbranu prvog trofeja, u Kupu Milana Cige Vasojevića.

Crvena zvezda je već obezbedila prvu poziciju pred start plej-ofa u domaćem šampionatu, pa je trener Dragan Vuković odlučio da šansu pruži igračicama sa manjom minutažom. Priliku za odmor dobila je većina igračica – kapiten Aleksandra Katanić i Snežana Bogićević bile su u protkolu ali nisu ulazile, uz Mariju Prlju, Biljanu Stjepanović, Minu Đorđević, Ivanu Katanić i Jelenu Jovanović.

Osim u prvoj četvrtini u kojoj su gošće pružile veliki otpor i serijom 5-0 u finišu stigle do plus sedam na kraju prvih 10 minuta (17-24), crveno-bele u nastavku nisu imale previše problema. U drugoj četvrtini Zvezda je serijom 8-0 stigla do prve prednosti (32-30), azatim drugom serijom i uspela da se odlepi do poluvremena (47-40).

U nastavku je Zvezda samo povećavala razliku, trojkom Čubre u 23.minutu prvi put došla do dvocifrene prednosti (55-44), a serijom 9-0 završila treći period (71-53). U poslednjem kvartalu šampion Srbije je išao i do +31, a konačan rezultat je postavila Lukić trojkom u poslednjoj sekundi, 99-71.

Rekord karijere za Milicu Bojović i prvi dabl-dabl u sezoni – 27 poena, 10 skokova. Dabl-dabl ostvarenje i za najbolju juniorku SD Crvena zvezda, Nevenu Naumčev – 19 poena, 15 skokova, 8 asistencija. 18 poena je postigla Đurđina Đokić, Nikolina Deurić 7 poena, uz 12 skokova.

Crveno-bele u utorak u 19:30 igraju protiv Partizana direktan duel za plasman na F4 WABA lige, u hali u Železniku.

KKŽ Crvena zvezda: Tešić 11 (5sk 2as), Bogićević, Zukanović, A.Katanić, Đokić 18 (5sk 7as), Dešić 4 (3sk 5as), Naumčev 19 (15sk 8as 5ukl), Bojović 27 (10sk 4as), Deurić 7 (12sk 5as 2ukl), Čubra 13 (7sk 3as).