Pešić za prvu prolećnu pobedu!

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Javor Matis rezultatom 3:0 (2:0) na otvaranju prolećnog dela Superligaške sezone. Golovima Račića i Pešića crveno-beli su ostvarili rutinsku pobedu u utakmici 23.kola.

Od samog početka utakmice, domaći igrači su uspostavili svoj ritam, stvarali šanse, što se isplatilo već u šestom minutu, kada je Adžić zatresao mrežu za 1:0. Ekipa Javora je u nastavku prvog dela uzvratila ofanzivnom igrom, međutim, sredimom poluvremena Pešić je izborio jedanaesterac, a potom ga i realizovao za 2:0. Pri tom rezultatu se otišlo na pauzu.

U nastavku utakmice, prilike da poveća prednost domaće ekipe propustio je Ben, a potom je usledila i povreda strelca prvog gola, Luke Adžića, koji je morao da napusti teren. Pitanje pobednika i definitivno je rešio Aleksandar Pešić, golom u 72.minutu.

Konačnim rezultatom 3:0 Zvezda se učvrstila na vodećoj poziciji domaćeg prvenstva, a naredni meč očekuje je već u sredu kada će gostovati ekipi Spartaka iz Moskve u okviru Lige Evrope.