Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкашице СДЦЗ

Vizuri prednost u četvrtfinalu, Zvezdi dva seta

Izvor: Zvanični sajt OK Crvena zvezda

Odbojkašice Crvene zvezde doživele su poraz u prvom meču četvrtfinala Kupa Srbije od Vizure rezultatom 3:2, po setovima 25:19, 17:25, 25:17, 21:25, 15:10.

Iako je susret trebao biti odigran u dvorani USC Voždovac na Banjici, zbog tehničkih problema zamenjeno je domaćinstvo, pa je Vizura bila domaćin prvog susreta četvrtfinala Kupa Srbije.

Početkom meča ekipe su bile izjednačene sve do trenutka kada su domaće vezale tri poena za prednost od 10:7. Blokom Maje Aleksić Vizura je povela sa 13:9, a Slađana Erić je povećala vođstvo svoje ekipe na 15:10. Usledili su odlični servisi kapitena Crvene zvezde Nikoline Lukić nakon kojih je naš tim smanjio zaostatak na 15:13. Poenom Jelene Trnić crveno-bele su bile samo na korak od izjednačenja (16:15), ali su domaće preko Sare Lozo i Katarine Lazović ponovo stekle ozbiljnu prednost (19:16). U samoj završnici “ajkulice” su osvojile četiri uzastopna poena i povele sa 25:19.

Zvezdine dame su bolje počele drugi set. Povele su sa 2:5, ali je Vizura brzo uzvratila i nakon odličnih servisa Slađane Erić povela (7:6). Nedugo zatim, Zvezda je vezala pet poena (8:12). Blok Jelene Trnić doneo je izabranicama Mirjane Musulin vođstvo od 10:15. Crveno-bele su iskoristile odlične servise Milke Stijepić (2 asa) da naprave seriju od 5:0 i povedu sa 13:22. U mirnoj završnici drugog perioda Bojana Milenković je poentirala za Zvezdino izjednačenje – 17:25.

Poeni Slađane Erić i blok Jovane Kocić doneli su domaćim vođstvo od 11:7 u trećem periodu igre. Usledio je tajm aut Mirjane Musulin, a Vizura je svoju prednost povećala na 17:10 posle novih četiri poena u nizu. Zvezda nije uspela da ugrozi ubedljivo vođstvo rivala koji je ponovo vodio – 25:17.

Početak četvrtog dela utakmice protekao je u znaku crveno-belih koje su povele sa 1:6. Malo po malo domaće su smanjivale razliku i stigle su na 8:9. Vizura je uspela da izjednači as servisom Maje Aleksić ,a onda je i povela poenom Jovane kocić (13:12). Zvezdine dame su preokrenule sa šest uzastopnih poena Nikoline Lukić, Milke Stijepić i Bojane Milenković (14:20). Domaće su uspele da priđu na dva poena, ali Crvena zvezda dolazi do četiri set lopte. Izjednačenje je stiglo posle druge, poenom Jelene Trnić – 21:25.

Domaće odbojkašice su sa pet vezanih poena praktično rešile peti set. Povele su sa 9:3. Zvezda je uspela da smanji na 11:8, ali su “ajkulice” blokom Jovane kocić došle do pet meč lopti od kojih su drugu iskoristile i stekle prednost u četvrtfinalnoj seriji – 15:10.

Revanš meč igra se u utorak 27. decembra u dvorani USC Voždovac u Beogradu.

Po propozicijama Kupa Srbije u četvrtfinalu se igraju dve utakmice.

U slučaju da protivnici imaju po jednu pobedu, polufinalistu određuje bolji set količnik iz odigranih utakmica, odnosno bolji poen količnik iz svake utakmice pojedinačno, ukoliko je set količnik isti. U slučaju da se na ovakav način ne može odrediti polufinalista, igra se dodatni “zlatni set”, koji određuje konačnog pobednika četvrtfinala.

VIZURA – CRVENA ZVEZDA 3:2 (25:19, 17:25, 25:17, 21:25, 15:10)
Beograd – Dvorana: SC Vizura. Sudije: Jovan Jovanović i Branislav Jovančić. Trajanje meča: 105 minuta.
VIZURA: Erić 26, Lozo 8, Kocić 11, Lazović 13, Aleksić 12, Pušić (libero), Veselinović 2, Zlatković, Ćirović 1. Nisu igrale: Ašković, Matović, Mićunović. Trener: Dragutin Baltić.
CRVENA ZVEZDA: Trnić 8, Čanak 3, Đurić 1, Vukomanović (libero), Radmilović, Milenković 16, Bukilić, Stijepić 15, Lukić 18. Nisu igrale: Sekulić, Đorđević, Ašonja. Trener: Mirjana Musulin.