Рукомет Рукомет/Извештаји СДЦЗ

Zvezda u polufinalu Kupa grupa Centar, debitovali Tufegdžić i Horvat

Izvor: Zvanični sajt RK Crvena zvezda

Crvena zvezda se plasirala u polufinale Kupa Srbije, grupa Centar pobedom nam RK BASK Soko u Šumicama, 32:24 (19:8). Najefikasniji je bio Spasoje Gačević sa 5 golova.

Nenad Peruničić je odmorio golmana Dejana Zlatanovića, Dušana Andrejevića, Filipa Leovca i Aleksandra Babića, a nije nastupio ni povređeni Milan Ćorović. Igrala su Zvezdina deca.

Crveno-beli su od prvog sekunda krenuli po svoj cilj i serijom 7:0 na startu utakmice već nagovestio pobednika meča. Ekipa Baska je pružila dostojan otpor, pa smo na poluvreme otišli sa rezultatom 19:8 za Zvezdu.

U drugom poluvremenu, Crvena zvezda je održavala dvocifrenu prednost, a trener Nenad Peruničić je pružio priliku Zvezdinoj deci – Ivanu Horvatu i Aleksi Tufegdžiću, koji su 2001.godište. Ivan Horvat je postigao 4 gola, Tufegdžić dva. Prelepa slika u Šumicama kada su Zvezdina deca ušla u igru, a od prvog dana su u svom klubu.

Na kraju, Zvezda slavi 32:24 i obezbeđuje plasman u polufinale Kupa.

U subotu nas očekuju nova iskušenja u Superligi, gostuje Morava u Šumicama.

CRVENA ZVEZDA – BASK Soko 32:24 (19:8)

Beograd. Dvorana: „Šumice“. Gledalaca: 80. Sudije: Dauti i Kolavčić (Beograd). Sedmerci: Crvena zvezda, BASK 1(0). Isključenja: Crvena zvezda, BASK 8 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Janketić, Šotić 3, Pavlović, Mošić 3, Prodanović, Gačević 5, Ljubojević 2, Ljubenović, Milosavljević 3, Šćepanović 2, Popović 2, Matičić 4,Tufegdžić 2, D. Babić, Kljajić 2, Horvat 4.

BASK: Valdevit, Krstajić, Paunović, Krivokapić 1, Lazarević, Draganjac 3, Laović 8, Milenković 7, Branković, Drobnjak 2, Barudžija, Duracović 1, Orlović 2, Tomić, Beočanin, Jovančević.