Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Crvena zvezda u četvrtfinalu Kupa Srbije!

Izvor: Zvanični sajt OK Crvena zvezda

Pobedom nad Jedinstvom u Staroj Pazovi, odbojkaši Crvene zvezde plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije. Crveno-beli su trijumfovali sa 1:3, po setovima 18:25, 26:24, 21:25, 17:25, za 99 minuta igre.

Naši odbojkaši su meč odlično počeli. Poveli su 5:9, a potom i 8:14, kada je trener domaćih zatražio i drugi tajm aut kako bi konsolidovao svoju ekipu. Nedugo zatim Zvezda je blokom Nemanje Mašulovića stigla i do najubedljivijeg vođstva u prvom delu igre 10:17. Do kraja seta izabranici Dragana Kobiljskog su održavali vođstvo i poveli sa 18:25.

Drugi set je bio veoma uzbudljiv. Od starta su se ekipe smenjivale u vođstvu, a Jedinstvo, zahvaljujući dobrom bloku, prvo uspeva da se “odlepi” od rivala i stekne prednost od 18:15. Crveno-beli se nisu predavali. Kobiljski je u igru umesto Veljovića i Blagojevića ubacio Petrovića i Gmitrovića, a potom su izjednačili na 20:20. Ušlo se u neizvesnu završnicu, a poenom Dušana Stojsavljevića Crvena zvezda prva stiže do set lopte. Ipak blokovima Milića, Jedinstvo pravi preokret i izjednačava rezultat u setovima – 26:24.

Domaćini su na krilima osvojenog seta igrali dobro i na početku trećeg. Poveli su sa 9:5, ali su naši odbojkaši, malo po malo, sustizali zaostatak i izjednačili na 12:12. Na servisu je bio Nikola Petrović, kada je Zvezda vezala 5 poena u nizu, a odličan u bloku u tim momentima bio je korektor Aleksandar Blagojević koji je na mreži osvojio dva poena. Crveno-beli nisu dozvolili Jedinstvu da ugrožava stečenu prednost, pa je Mašulović blokom doneo novo vođstvo Crvenoj zvezdi – 21:25.

Aktuelni pobednik Kupa je u trećem setu igrao ubedljivo. Poveli su naši odbojkaši sa 2:6, zatim i 5:11, a najveću prednost imali su sredinom seta kada je bilo 6:15 i tada je bilo jasno ko će u četvrtfinale Kupa. Jedinstvo je uspelo da prepolovi zaostatak, bilo je i 17:21, a onda je Zvezda osvojila naredna četiri poena, poslednja dva asom Nikole Petrovića koji donose slavlje crveno-belima – 17:25.

Korektor Aleksandar Blagojević ossvojio je 21 poen, Dušan Stojsavljević 16, a Nemanja Mašulović 9.

Odbojkaši Crvene zvezde već u subotu 29. oktobra od 19 časova gostuju ekipi Klek Srbijašume u okviru 3. kola Superlige Srbije.

JEDINSTVO (SP) – CRVENA ZVEZDA 1:3 (18:25, 26:24, 21:25, 17:25)
Stara Pazova – Hala sportova. Sudije: Anđelko Popović i Robert Leko. Trajanje meča: 99 minuta.
JEDINSTVO (SP): Bjelica 15, Mladenović, Milić 17, Radišić 2, Majstorović (libero), Jovanović 4, Pajić 17, Matijašević 2, Micić 5, Paravinja. Nisu igrali: Pešut i Perišić. Trener: Željko Vukelić.
CRVENA ZVEZDA: Škrbić, Jevtić (libero), Samardžić 6, Petrović 5, Gmitrović, Mašulović 9, Milutinović 7, Nejić, Stojsavljević 16, Blagojević 21, Veljović 2. Nije igrao: Munćan. Trener: Dragan Kobiljski.