Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Prekinut Zvezdin niz od 20 pobeda

Izvor: Zvanični sajt OK Crvena zvezda

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su poraz nakon 20 pobeda u nizu u nacionalnom prvenstvu. Crveno-beli su izgubili od Partizana sa 1:3, po setovima 21:25, 25:15, 21:25, 23:25 u drugom meču polufinalne serije plej-ofa Viner Štetiše Super lige, pa je sada rezultat izjednačen – 1:1.

Kao i u prvom susretu, crno-beli su odlično počeli meč, sa dosta energije, koja je posebno u završnici seta došla do izražaja, kada su od „plus 1” (20:19), stigli do tri set lopte (24:21) i odmah prvu iskoristili.

Zvezda se vratila u drugom setu. Gosti su načinili devet grešaka i na taj način pomogli domaćinu. Ipak, bez pravog učinka krajnjih napadača bilo je jasno da će šampion imati puno problema na ovom susretu, što se obistinilo u završnici trećeg seta. Vodili su crveno-beli do 14:12, ali je od rezultata 17:17 Partizan stekao dva poena prednosti i, posle 21:20, blokom Buše na Jakovljeviću otišao na „plus 3” (23:20). Dobra odbrana Partizana, te hladnokrvni Pantić i Buša, doneli su gostima vođstvo i nagovestili veliku pobedu.

Istini za volju, vodila je Zvezda u četvrtom periodu 19:16, ali su gosti brzo stigli do izjednačenja blokom Veličkovića (19:19). Još dva poena Partizanovog primača i blok Lopara doneli su vođstvo gostioma od 22:21. U završnici igra crveno-belih svela se na napade Jakovljevića, koji je vezao dva poena (23:22), ali je kraj ipak pripao gostima. Poenima Buše, na servise Jokanovića, crno-beli su došli do meč lopte, a na kraju je popustio i Jakovljević, poslavši smeč u aut za konačnih 23:25.

U ekipi Crvene zvezde istakli su se Nemanja Jakovljević sa 20, Aleksandar Blagojević sa 17 i Aleksandar Okolić sa 14 osvojenih poena.

Rezultat u polufinalnoj seriji plej-ofa je izjednačen 1:1, a treći meč je na programu u utorak 12. aprila od 19 časova u dvorani SC Vizura kada će domaćin biti Partizan. Ekipa koja prva stigne do tri trijumfa u seriji plasiraće se u finale plej-ofa.

Crvena zvezda – Partizan 1:3 (21:25, 25:15, 21:25, 23:25)
Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 200. Sudije: M. Janković (Stara pazova), S. Zotović (Beograd). Trajanje meča: 104 minuta. Rezultat u seriji 1:1.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 14, Milutinović 8, Jakovljević 20, Stojsavljević 5, Blagojević 17, Buculjević, Jevtić (libero), Škrbić, Gmitrović 2, Munćan, Đurđević, Veljović. Trener: Dragan Kobiljski.
PARTIZAN: Buša 14, Pantić 16, Lopar 12, Kostić 1, Veličković 18, Polomac 6, Rajković (libero), Jokanović, Popović 1, Nedeljković, Žugić, Perišić. Trener: Vladimir Vasović.