Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши

Crveno-beli odbojkaši maksimalni protiv Niša

Odbojkaši Crvene zvezde ostvarili su i četvrtu pobedu u nizu u Viner Štetiše Super ligi. Crveno-beli su u okviru 6. kola savladali Niš rezultatom 3:0, po setovima 25:20. 26:24, 25:22.

Crveno-beli su uspeli da nanesu Nišu prvi poraz u sezoni, a da gosti nisu osvojili makar jedan bod. U prvom setu se vodila velika borba sve do same završnice koja je pripala našem timu. Serijom od četiri poena Zvezda je došla do prednosti koju su pretvorili u vođstvo – 25:20.

Tokom većeg dela drugog seta gosti su imali vođstvo. Od samog starta su diktirali tempo, vodili sa 5:8, a potom i 12:16. Pri rezultatu 17:21 za Niš izabranici Dragan Kobiljskog su smogli sange da sustignu rivala koji je imao set loptu. Crveno-beli su preokrenuli rezultat u svoju korist i iskoristili su prvu set loptu da dupliraju vođstvo u setovima – 26:24.

Nišlije se i dalje nisu predavale. Pružali su snažan otpor Crvenoj zvezdi koja je pred kraj trećeg seta gubila sa 20:21. Serijom od 5:1, naša ekipa dolazi do maksimalnog trijumfa i nova tri boda – 25:22.

Najefikasniji u našem timu bio je Aleksandar Blagojević sa 16 osvojenih poena. Nemanja Jakovljević je dodao 14, a Aleksandar Okolić 11 poena.

Narednog vikenda crveno-bele očekuje večiti derbi, a pre toga će naš tim gostovati Hapoelu Kfar Saba u Izraelu u prvom meču šesnaestine finala Kupa Izazivača u četvrtak 3. decembra.

Crvena zvezda – Niš 3:0 (25:20. 26:24, 25:22)
Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 100. Sudije: Vladimir Cvetković i Nenad Davidović. Trajanje meča: 77 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 11, Jevtić (libero), Škrbić 3, Jakovljević 14, Stojsavljević 1, Munćan 9, Blagojević 16, Buculjević 1. Nisu igrali: Đurđević, Gmitrović, Milutinović i Veljović. Trener: Dragan Kobiljski.
NIŠ: Pejčić 1, Kuburović 2, Perović 7, Stojković 7, Pržić 12, Mijalković 6, Opačić 11, Angelovski (libero). Nisu igrali: Jelić, Kostadinović, Ilić i Jović. Trener: Saša Stefanović.