Još jedno finale za crveno-bele – Mega-Zvezda 89:90

Izvor: Zvanični sajt KK Crvena zvezda Telekom

Košarkaši Crvene zvezde Telekom plasirali su se u finale plej-ofa Super lige Srbije. Crveno-beli su i u revanš meču polufinalne serije savldali Mega Leks 90:89 i rezultatom 2:0 izborili učešće u velikom finalu.

Izabranici trenera Dejana Radonjića su u Sremskoj Mitrovici odigrali još jedan neizvestan meč i po sedmi put ove sezone savladali veoma talentovanu ekipu Mege. Zvezda je u 27 minutu bili u zaostatku čak 10 poena (63:53), ali crveno-beli se nisu predavali. Markus Vilijams i Nikola Kalinić su trojkama Zvezdu vratili u egal, a odlučujuće poene u finišu postigao je Luk Mitrović sa linije slobodnih bacanja.

Ipak, treba istaći da je Zvezda do pobede ponovo došla zahvaljujući veoma dobroj odbrani u završnici utakmici pošto Mega Leksa nije uspeo da iskoristi čak poslednjih pet napada.

Zvezda je bolje počela meč stekla osetno vođstvo (10:19), ali je Mega u 17 minutu došla do prednosti (35:34). Domaći su bili u vođstvu sve do 39. minuta kada je Mitrović koji je odigrao odličan meč doneo prednost sa linije slobodnih bacanja, što će se ispostaviti kasnije i postaviti konačan rezultat. Zvezda je imala šansu da osigura pobedu, ali posle slabo izvedeneog auta ispod koša, Kešelj je imao priliku da donese trijumf svojoj ekipi, ali je njegov šut van linije 6,75 bio neprecizan.

Mega Leks – Crvena zvezda Telekom 89:90 (18:23, 24:17, 27:27, 20:23)

Mega Leks: Kešelj 14, Krstić 3, Jaramaz 5, Veljković, Miljenović 15, Bojić, Jokić 23, Šulović 9, Vebster 5, Zagorac 2, Simeunović, Nikolić 13.

Crvena zvezda Telekom: Vilijams 17, Rebić, Dangubić 2, Mitrović 12 (7 sk, 7 as), Lazić 6, Blažič, Kalinić 24,  Marjanović 15, Tejić, Dženkins 4, Jović, Cirbes 10.