Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши

Veliki preokret Zvezde za 2:0 u finalnoj seriji

Crvena zvezda je i drugi put slavila u „Vizuri” protiv Partizana, pa je sada na samo korak od odbrane titule! U jednom od najzanimljivijih susreta u sezoni, uz mnoštvo preokreta, na kraju je slavio naš tim.

Vodio je Partizan sa 2:0 i 19:17, ali se crveno-beli nisu predavali. Zvezda je napravila sjajnu seriju u finišu trećeg seta, sa sedam uzastopnih poena načinili su preokret (24:19), a nedugo potom su osvojili ovaj period – 25:20.

U četvrtom setu crveno-beli su bili dominantni, lako su stekli prednost (8:3), koju su potom održavali sve do finiša (21:16), u kojem su ubrzo obezbedili i izjednačenje i taj-brek – 25:17.

A peti set je bio više nego dramatičan. Doduše, činilo se da neće biti tako, s obzirom da je Zvezda lako povela sa 3:0, imala je i 7:3, pa 9:4… Tada je Vasović na teren poslao na servis Jokanovića, a ovaj je vezao sjajnu seriju, sve do vođstva svog tima (10:9). U međuvremenu, Kobiljski je potrošio i oba tajm-auta.

Crno-beli su vodili i sa 13:11, potom imali prvu meč loptu (14:13), ali je Zvezda izdržala taj pritisak, sjajan u tim trenucima bio je Filip Stoilović. A kad su crveno-beli stekli šansu da dobiju meč, to su odmah i iskoristili, pa su posle izgubljena prva dva seta načinili veliki preokret – 17:15.

Treći meč je na programu u četvrtak, 7. marta (18 časova, RTS 2) u hali USC „Voždovac“ na Banjici. Ukoliko bude bilo potrebe, četvrti susret biće igran takođe na Banjici, 10. maja, a eventualna majstorica u SC „Vizura”, 12. maja.

Partizan – Crvena zvezda 2:3 (25:17, 25:21, 20:25, 17:25, 15:17)
Dvorana: SC „Vizura”. Gledalaca: 350. Sudije: Igor Miljković i Aleksandar Petrović. Trajanje meča: 124 minuta. Rezultat u seriji: 0:2.
PARTIZAN: Ivković 1, Lopar 15, Kostić 6, Mulćan, Mrdak, Majstorović 15, Rajković (libero), Jokanović, Veličković, P. Nikolić 9, M. Nikolić 22, Popović 14. Trener: Vladimir Vasović.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 11, Jevtić (libero), Stefanović, Stoilović 10, Gmitrović 5, Koprivica 17, Milutinović 5, Nejić, Martinović, Kecman, Blagojević 16, Buculjević 4. Trener: Dragan Kobiljski.