Ватерполо Ватерполо/Извештаји СДЦЗ

Poraz vaterpolista od Mladosti

Autor: CZBG

Vaterpolisti Crvene zvezde poraženi su u utakmici poslednjeg kola regionalne liga na gostovanju u Zagrebu od ekipe Mladosti rezultatom 9-12. Utakmica je imal veliki značaj za obe ekipe, Zvezdi je pobeda obezbeđivala 2. poziciju pred plej of srpskog šampionata,, dok je ekipi Mladosti pobeda donosila plasman na final four rehionalne lige.

Zvezda je vrlo dobro otvorila utakmicu i rešila 1/4 u svoju korist rezultatom 3.2. No tada nastupa potpuni potop u 2/4 koju domaćini rešavaju u svoju korist sa ubedljivih 6:1 i poluvreme rešavaju u svoju korist rezultatom 8:4. Pokušavala je Zvezda u drugom poluvremenu da smanji razliku i to joj uspeva u 4/4 kada se primiče na samo gol razlike, 8:9, no u tim momentima naši vaterpolisti propuštaju čak tri napada za izjednačenje, a sjajan je u tom momentima bio i Zvezdin golman Marko Draksimović.

Zagrepčani uspevaju odoleti Zvezdinim naporima, da bi u poslednim sekundama utakmice, golom iz peterca Luka Bukić postavio konačan rezultat utakmice.

Mladost – Crvena zvezda 12:9 (2:3, 6:1, 1:2, 3:3)

Zagreb. Bazen: SRC „Mladost“. Gledalaca:. Sudije: Putniković (Srbija), Pereš (Hrvatska). Igrač više: Mladost 5(13), Crvena zvezda 3(13). Peterci: Mladost 1(1).

Mladost: Pavić (6 odbrana), Bukić 2, Milaković 2, Lončar 2, Dašić, D. Živković 1, Capan, Buha, Pavičić, I.Živković 1, Vukičević 1, Bašić 3, Marcelić, Lozina. Trener: Hrvoje Hrestak

Crvena zvezda: Draksimović (10 odbrana), S.Rašović 2, Drašović 2, Tankosić 1, Tomašević 1, Eškert, Šormaz, V.Rašović, Ranđelović, Njegovan 1, Rackov 1, Obradović, Todorovski, Jović. Trener: Dejan Savić.