Završnica dovoljna za pobedu

Autor: CZBG, Stefan N.

Crvena zvezda je došla do nove, 23. pobede u Jadranskoj ligi. Ovog puta pred četom Dejana Radonjića je pala ekipa Igokee, rezultat je na kraju glasio 80:85 u korist Crvene zvezde.

Tan2014-12-15_221012489_0-620x350
Telegraf

Prvo poluvreme nije počelo najsjajnije za crveno bele. Serijom 8:0, ekipa iz Laktaša došla je do rane prednosti (8:2), predvođena Bunićem, Džonsom i Hejslipom. Krajem prvog kvartala, Igokea je došla do dvocifrene prednosti koševima Radukića, a kasnije i do maksimalnih +13 (23:10), trojkom Čakarevića. Do kraja četvrtine, Zvezda je uspela da sa 25:12, spusti na 25:18, koševima Cirbesa, Dženkinsa i Dangubića. U drugu četvrtinu izabranici Dejana Radonjića ušli su daleko agresivnije u odbrani. Uspeli su da u nekoliko navrata zaustave napade protivnika. Trojkom Nemanje Dangubića, Crvena zvezda je uspela da spusti rezultat na 25:23. Nakon tehničke greške, trenera Lukajića, igra na terenu se ubrzala, i igrao se koš za koš. Crvena zvezda je trojkama uspela da održi minimalan zaostatak, protiv izuzetno motivisanog protivnika. Na odmor se otišlo sa prednošću Igokee 44:41. Na poluvremenu, najjefikasniji igrači Zvezde su: Blažič 9, Dangubić 8, Kalinić 7 i Cirbes sa 6 poena.

550603_czigokea151214rasfoto-marko-metlas16_origh

Treći kvartal izgledao je kao veći deo prvog poluvremena. Zvezda je i dalje izgledala dosta uspavano na terenu. Pri kraju četvrtine, Igokea je uspela da ode opet na dvocofrenu prednost trojkkom Heslipa za +11 (61:50). Nakon Jorovićeve trojke za 64:52, počinje “Zvezdin uragan”. Do kraja urakmice, Crvena zvezda je primila 6 poena, a postigla 23.  Fantsičnom odbranom, pogotova na Brejduju Hejslipu, crveno beli su ugušili ofanzivu ekipe iz Laktaša. Kalinić, Cirbes, Dženkins i Vilijams su bili glavni i odgovorni urednici preokreta. Vilijams je sjajnom igrom u pikenrolu proigravao svog centra, dok su Kalinić i Dženkins pogađali svoje šuteve i otvarali tranziciju.

Na kraju Crvena zvezda je došla do pobede kroz prepoznatljivo jaku odbranu. Iako je Igokea vodila čitavim tokom utakmice, na kraju nije slavila.

Igokea – Crvena zvezda 80:85 (25:18, 19:23, 27:21, 9:23)
Vilijams 6 (6as), Rebić, Dangubić 8, Mitrović 6 (5as, 3 ukr. lopte), Blažič 14 (5/5 za dva poena), Kalinić 14 (8sk), Marjanović 6, Kaplanović, Tejić, Dženkins 10 (3 ukr. lopte), Jović 2 (4as), Cirbes 18p (5sk). Trener: Dejan Radonjić

Nakon ove utakmice, crveno beli se okreću novim obavezama, a to je Evroligaška utakmica protiv ekipe Barselone. Ta utakmica će biti odigrana u Kombank Areni, u četvrtak (19.03.’15) sa početkom u 19:15 časova.