Rendl i Sofo prejaki za Zvezdu

Autor: CZBG, Stefan N.

Nakon tri četvrtine u egalu i odličnog otvaranja drugog poluvremena, crveno-beli su na kraju ipak ostali kratkih rukava u Tel Avivu. Nakon odličnog šuterskog prvog poluvremena, procenti su pali, a Makabi je svoje prilike iskoristio. Crvena zvezda tako, nakon dve utakmice u TOP16 fazi ima isto toliko poraza.

Na samom početku utakmice, Makabi je napravio mini seriju i pokazao da je veoma ozbiljno shvatio ovu utakmicu. Koševi ispod samog obruča i iz tranzicije dolazili su kao na traci. Nikola Kalinić, bio je jedan od retkih koji je u prvom poluvremenu držao Zvezdu iznad površine vode, svojim šutevima van 6,75.

Početak drugog poluvremena doneo je seriju 9:2, Crvene zvezde. Izgledalo je kao da izabranici Dejana Radonjića mogu doći do podviga, ali nažalost pad koji se desio i protiv Reala, desio se i večeras…