Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши

Preokret Zvezde protiv Novog Pazara

Odbojkaši Crvene zvezde ostvarili su i šestu pobedu u Wiener Stadtische ligi ove sezone.

Crvena zvezda je posle preokreta slavila protiv Novog Pazara u Šumicama. Crveno-beli su dobro počeli meč protiv silno motivisanih gostiju, poveli su sa 8:3, ali su potom lako su izgubili prvi set, pa su morali da vade kestenje iz vatre.

Novopazarci su brzo preokrenuli rezultat u svoju korist (16:10), a do kraja uvodnog seta bili su sjajni – 25:21. Ipak, od drugog seta sasvim drugačija slika na terenu.

Verovao je u startnu postavu trener Dragan Kobiljski, nije ništa menjao, a to mu se ubrzo i isplatilo. U naredna tri seta Zvezda je bila sjajna, proradio je i servis, koji je zadavao ogromne probleme gostima, pa su sva tri boda ostala u Beogradu.

Kao po običaju najbolji je bio Stoilović sa 18 poena, a dvocifreni učinak su pored njega imali Blagojević (14), Koprivica (11) i Milutinović (11). Kod gostiju, bolji od ostalih bili su Ristić (15), Hamzagić (12) i Marinković (10).

Crvena zvezda – Novi Pazar junior 3:1 (21:25, 25:17, 25:18, 25:17)
Dvorana: SC „Šumice“. Gledalaca: 100. Sudije: Jovan Jovanović i Predrag Balandžić. Trajanje meča: 96 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 5, Jevtić (libero), Stefanović, Stoilović 18, Gmitrović, Koprivica 11, Milutinović 11, Nejić, Martinović 1, Kecman 3, Blagojević 14, Buculjević 5. Trener: Dragan Kobiljski.
NOVI PAZAR JUNIOR: Marinković 10, Perić 4, Duštinac 3, Ristić 15, Zuković, Božović 7, Brzaković 1, Zatrić 8, Bulatović, Hamidović, Kapur (libero), Hamzagić 12. Trener: Dragan Bonić.