Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши

Odbojkaši u 1/16 finala Čelendž kupa

Autor: CZBG

Odbojkaši Crvene zvezde plasirali su se u sledeću rundu takmičenja u Čelendž kupu, iako su u revanš meču porazženi od izraelskog Hapoela rezultatom 2:3 (19:25, 18:25, 25:18, 25:17. 10:15), jer su u prvom meču u Beogradu slavili rezultatom 3:0. Jako loše su Zvezdaši ušli u ovaj meč što domaćin koroisti i furioznom igrom u prva dva seta i dolazi do ubedljivog vodstva od 2:0.  Početkom trećeg seta trener Zvezde Dragan Kobiljski vrši dve izmene pa tako startnog tehničara Buculjevića menja Nemanja Stefanović, dok je umesto korektora Aleksandra Gmitrovića u igru ušao Aleksandar Blagojević, što se pokazalo kao pun pogodak jer Zvezda dolazi do svoje igre i osvaja taj period igre rezultatom 25:18. U istom ritmu Zvezda nastavlja i u 4. setu koji osvajaju rezultatom 25:17, te obezbeđuju plasman u narednu rundu.

U 1/16 finala, koje je na programu 3. i 17. decembra, Zvezda igra protiv finskog Loimu Raisija. Prvi meč se igra u Finskoj, dok je revanš na programu za dve nedelje posle u Beogradu.

HAPOEL – CRVENA ZVEZDA 3:2 (25:19, 25:18, 18:25, 17:25, 15:10)
Dvorana: Ein Sara – Naharija (Izrael). Sudije: Andreas Konstandinides (Kipar) i Dorin Mirel Zaharesku (Rumunija).
HAPOEL: Osokin 5, Katcenelson 5, Huares 12, Bačkala 13, Komel 15, Finkleštajn, Nseir, Dos Santoš 19, Vajsman (libero). Nisu igrali: Kac, Kasel, Semionov. Trener: Noam Kac.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 12, Jevtić (libero), Stefanović 2, Stoilović 23, Gmitrović 2, Koprivica 10, Milutinović 6, Nejić, Martinović 1, Kecman 4, Blagojević 15, Buculjević. Nisu igrali: Đurđević, Brković. Trener: Dragan Kobiljski.