Prvi poraz na pripremama

Izvor: zvanični sajt SD Crvena zvezda

Naš tim je uprkos dobroj igri kažnjen zbog dekocentrisanosti u defanzivi i doživeo je prvi poraz na pripremama od rumunskih Pandura 2:4.

Kao i u prošlom duelu naš tim je rano primio gol, ali se ovog puta mnogo brže vratio u igru i uspostavio dominaciju. Ipak, nedostajao je završni pas. Pošto ga nije bilo Katai je sjajnom reakcijom u finišu prvog dela nanizao dva igrača rivala i pogodio gol.

U nastavku je rumunski tim iskoristio nepažnju našeg tima u defanzivi i opet poveo. Luković je skrivio penal, a Rumuni su bili neumoljivi. Ipak, naš kapiten se iskupio odličnim šutem iz slobodnog udarca i izjednačio. Ali, posle toga naš tim je jednostavno stao pa su Rumuni postigli još dva gola za sigurnu pobedu.

Crvena zvezda – Panduri 2:4 (1:1)
Strelci: 0:1 Trifu u 4, 1:1 Katai u 42, 1:2 Pleaska ( iz jedanaesterca), 2:2 Luković u 57, 2:3 Prkalabu u 69. i 87. minutu.
Sudija: Vojko Goričan (Slovenija).

Crvena zvezda: Kahriman, Cvetković, Fibel, Luković, Ibanjez (od 55. Ristić), Donald, Kanga, Avramovski, Katai, Srnić (od 69. Ruiz), Vieira (od 64. Sikimić).

Panduri: Lazar, Vasiljević, Bunoza, Pleaska, Aksinte, Rauca, Muntean, Nistor, Hora, Voluket, Trifu.
Igrali su još: Stanka, Pivijan, Alen, Bogdan, Graku, Barbut, Jonut, Senderou, Danariku, Prkalabu, Pedresku, Margari.