Omladinci i kadeti trijumfovali u Novom Pazaru

Autor: CZBG, izvor: ”Sportski žurnal”.

Omladinci:

2. kolo

Novi Pazar – Crvena zvezda 1:2 (0:0). Gledalaca: 300,  strelci: 0:1 Pejović (58), 0:2 Cvetković (86), 1:2 Smajović (90).

A.Stanković, Jovanović, Pejović, F.Stanković, Vasiljević, Crnadak, Tufegdžić, Cvetković (I.Terzić), Đurić (Adžić), Romanić (Mijailović), Panović (Filipović).

Igrač utakmice: Lazar Tufegdžić (Zvezda).

Svežiji igrači Crvene zvezde osvojili su bodove u Novom Pazaru, dok družina Ivana Jovanovića nije uspela da ponovi efikasnost sa otvaranja sezone u Kragujevcu. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, iako su rivali izveli po nekoliko obećavajućih napada.

Na prvi gol čekalo se do 58. minuta kada je Nikola Pejović kaznio lošu reakciju odbrane domaćina i doveo Beograđane u vodstvo. Pazarci su pokušavali da uzvrate, ali su teško dolazili u situaciju da ozbiljnije ugroze Aleksandra Stankovića. Grešku Stefana Đonovića kaznio je u 86. minutu Stefan Cvetković, nakon maestralne asistencije Luke Adžića. Dva minuta kasnije, Skenderović je zatresao mrežu crveno belih, ali radilo se ipak o ofsajd poziciji. Plavi su ipak u 90. minuti uspeli da smanje vodstvo cvreno belih preko Semina Smajovića, no za nešto više nije bilo vremena.

Kadeti:

2. kolo

Novi Pazar – Crvena zvezda 1:4 (1:3). Gledalaca: 300. Strelci: 0:1 Maksić (5), 0:2 Galečić (16), 1:2 Dolovac (28), 1:3 Kovač (41), 1:4 Joveljić (83).

Kostić, Perić, Maksić, Rakić, Terzić, M.Z.Nikolić, Kovač (Lazinica), Mihajlović (Vukmanović), Tomašević (Sićović), Galečić (Puzić), Joveljić.

Igrač utakmice: Dejan Joveljić (Zvezda).

Domaćina je načeo Filip Maksić, iz slobodnog udarca, već u 5. minutu, a Fedor Galečić je nešto kasnije povisio rezultat. Enes Dolovac je potvrdio reprezentativni potencijal u 28. minutu, smanjio je na 1:2 i vratio Pazarce u igru. Stefan Kovač se pobrinuo da crveno-beli ipak na odmor odu sa dva gola viška. Tačku je, u 83. minutu, stavio Dejan Joveljić.