ZVEZDA SILOVITA I U NOVOM SADU | 58:87

Košarkaši Crvene zvezde bez većih problema stigli su do šeste uzastopne pobede u Super ligi Srbije. Crveno-beli su na gostovanju u Novom Sadu ubedljivo savladali Vojvodinu rezultatom 87:58.

Osim ubedljivog trijumfa treba istaći da su crveno-beli ponovo bili u komletnom sastavu. Posle pauze od petnaestak dana, odnosno završetka finalne serije ABA lige Maik Cirbes je na parketu proveo 13 i po minuta, dok je sa druge strane Stefan Jović nakon propuštenog meča sa FMP-om bio u sastavu, ali nije ulazio u igru.

Novosađani su pružali dobar otpor 17 minuta, čak su imali i vođstvo 23:20, a onda je usledila furiozna serija crveno-belih. Naime, izabranici trenera Dejana Radonjića su za pet minuta igre, krajem druge i početkom treće četvrtine napravili seriju 26:0 kojom su praktično rešili pitanje pobednika.

Crvena zvezda Telekom u narednoj utakmici igraće protiv Partizana, a taj meč je na programu u nedelju u dvorani Pionir od 21 sat.

Vojvodina Srbijagas – Crvena zvezda Telekom 58:87 (11:20, 12:19, 16:27, 19:21)

Vojvodina Srbijagas: Jovišić 3, Novak 6, Vrbaški, Čampara 9, Popović 7, Matić 7, Šešlija 2, Cvjetan, Branković 2, Radonjić 7, Jeremić, Grubor 15.

Crvena zvezda Telekom: Vilijams 2, Rebić, Dangubić 13, Mitrović 5 (5 sk), Lazić 16, Blažič 13, Kalinić 12, Marjanović 8 (13 sk), Tejić, Dženkins 14, Jović, Cirbes4.