Poraz Zvezde u Barseloni (video)

Autor: CZBG

Očekivala je cela armija crveno-belih navijača, zajedno sa onima koji su otputovali u Španiju i prisustvovali utakmici (oko 150 naših navijača koji su se u nekim momentima veoma lepo čuli), da košarkaši Zvezde mogu napraviti čudo u Barseloni i zabeležiti svoju prvu pobedu u Top 16 fazi Evrolige. Ipak, čudo se nije dogodilo, ali ne možemo da kažemo ni da su naši momci pružili lošu partiju.

Sam početak utakmice je krenuo dosta dobro za naše momke. Igralo se koš za koš i Zvezda nije dozvoljavala protivniku da se odlepi. Rezultat je bio u egalu sve do isteka 9. minuta (21:19 za Barsu) nakon čega je Tomas Dešon pogodio trojku za 5 poena razlike, a posle njega trojku pogađa i Tomas Satoranski za visokih 27:19. Ipak, na samom kraju 1. četvrtine Luka Mitrović polaže za podnošljivih 27:21.

U 2. četvrtini košarkaši Zvezde opet utakmicu vraćaju u egal. Hrabro su se borili naši momci u tim trenutcima i polaganjem Markusa Vilijamsa Zvezda dolazi na minus 1 (37:36 za Barsu). U sledećem napadu, na drugom kraju parketa, Džastin Doleman i Ante Tomić promašuju za 2 poena, nakon čega Bobi Marjanović hvata loptu. Imala je Zvezda napad i priliku da povede, ali je mladi Nemanja Dangubić promašio šut za 3 poena nakon čega ponovno sledi pad u igri crveno belih i Barselona pravi seriju od 12-0 i odlazi na velikih 49:36.

U 3/4 košarkaši Barselone održavaju stećenu prednost i naši košarkaši nikako ne uspevaju ponovno da uhvate priključak. Ne može se reći da nisu imali šrilika za to, ali se videlo da plaćaju danak neiskustvu, kao i nedostatku sigurnijeg šuta za 3 poena (4/14).

Kada je Nikola Kalinić u poslednjoj četvrtini promašio otvoren šut za 3 poena pri rezultatu 72:63 za Barselonu, kola su ponovno krenula nizbrdo. Barselona ponovno pravi veliku, i za naše momke nedostižnu, seriju 11-2 (83:65) i tako definitivno stavlja tačku na ovu utakmicu i nade svih nas u crveno-belom da Zvezda ipak može do iznenađenja u Barseloni.

Do kraja utakmice košarkaši Zvezde se ipak nisu predali i nisu dozvolili protivniku da ode na još veću razliku, pa je trojkom Marka Tejića Zvezda napustila parket porazom od 15 poena razlike za domaćina (92:77).

Kao što rekosmo, nije Zvezda odigrala toliko loše ovu utakmicu, koliko je imala određenih padova koji su dozvolili domaćinu da napravi dve velike serije (12-0 i 11-2). Da li se radi o umoru, padu forme ili nećem trećem, ostaje nam da vidimo. Ipak, igranje na ovom nivou iziskuje mnogo veće napore i koncentraciju, a podestimo da je naša ekipa mlađa od svih učesnika Top 16 faze i da sigurno u nekim trenutcima plaća danak neiskustvu.

Zvezdu sada čeka gostovanje u Podgorici gde će naši momci pokušati da nastave sjajan niz koji imaju u ABA ligi od 18 pobeda, bez poraza, dok u sledećem kolu Evrolige Zvezda dočekuje košarkaše berlinske Albe (utakmica će se igrati u hali Pionir).

Zvezda: Vilijams 11, Rebić, Dangubić 2, Mitrović 6, Lazić 7, Blažič 13, Kalinić 9, Marjanović 12, Tejić 3, Dženkins 2, Jović 10, Cirbes 2

[youtube id=”NX1mswYuYZY&x-yt-ts=1421914688″] [youtube id=”84503534&v=3LwrT49oyaQ”] [youtube id=”b0EP2CQwSfI&x-yt-ts=1421914688″] [youtube id=”0f0VTtk3r4s&x-yt-cl=84503534″] [youtube id=”FhIGK9granA&x-yt-cl=84503534″] [youtube id=”I31hlgja0vc&feature=youtube_gdata_player”]