Форум

Храна, пиће, кулина...

Notifications
Clear all

Храна, пиће, кулинарство и рецепти

Page 1 / 2
Meteorolog
(@meteorolog)
Звезда му је све

Ovde idemo sa hranom i picem. Veliki sam gurman, tako da braco rokajte sta zelite.

Topic starter Posted : 14/03/2021 9:28 pm
bari1991 liked
czbg
 czbg
(@czbg)
Циганин до коске Admin

Где нећу бити гурман кад ми жена Мађарица. Елем, специјалитети су ми гулаш, рибља чорба и припремање рибљих специјалитета и шпагете са плодовима мора.

Добро знај да увек ту сам ја...

ReplyQuote
Posted : 14/03/2021 9:55 pm
Meteorolog
(@meteorolog)
Звезда му је све

Riblja corba, sa jakim zacinima i dobrom ribom... Nema dalje!

ReplyQuote
Topic starter Posted : 14/03/2021 10:02 pm
bari1991 and czbg liked
ganac
(@ganac)
Добро знај да увек ту сам ја
Posted by: @czbg

Где нећу бити гурман кад ми жена Мађарица. Елем, специјалитети су ми гулаш, рибља чорба и припремање рибљих специјалитета и шпагете са плодовима мора.

Hajde gulaš i riblja čorba ali ovi plodovi mora, samo ako bleje ili skiče... 🤣 

ReplyQuote
Posted : 15/03/2021 6:15 am
czbg
 czbg
(@czbg)
Циганин до коске Admin

@ganac хахаха. То ми кажу сви, али искрено, ја се убијам од тога, било да ми прави жена или ја. Једноставно волим морску храну.

Добро знај да увек ту сам ја...

ReplyQuote
Posted : 15/03/2021 6:17 am
ganac liked
ganac
(@ganac)
Posted by: @czbg

@ganac хахаха. То ми кажу сви, али искрено, ја се убијам од тога, било да ми прави жена или ја. Једноставно волим морску храну.

Inače, gulaš i ja sprema, (ne koristim one dodatke za gulaš već samo crni (crveni) luk, juneće meso (iako je mađarski gulaš sa svinjskim mesom), mast, alevu papriku i tucanu papriku te paradajz sok (nemam domaći pa kupujem), lorber i crni biber u zrnu. Moji su se navikli  na takvo kuvanje pa mislim da sam majstor za gulaš (ova zadnja rečenica nema veze sa tobom Dačo), osim gulaša jedino jelo koje spremam je sataraš (opet po ukusu ukućana).

ReplyQuote
Posted : 15/03/2021 7:05 am
bari1991 and czbg liked
bari1991
(@bari1991)
Циганин до коске

Nista bez suvovine. Hobi mi je da susim meso po receptu mog pradede samo na bukovini. Ove godine se nisam usudio zbog korone ali je ostalo od prosle godine stotinjak kg, sto bi trebalo da moze da se razvuce do sledece sezone. Junece i svinjske pecenice, curece belo meso, slanina panceta i kobasice ( koje izbegavam da pravim jer nabijam kilazu ) su mi specijalitet. Susio sam i konjsku pecenicu ali je pipava i ne svidja mi se ukus, ovcetinu u pastrmi koja nije losa ako se uzme sa Pestera ( to nisam radio vec par godina ) i spremao sam se da dimim sarana ove godine...... Prokleta korona. 

Lomim se da uzmem komoru za susenje uz pomoc koje ne bih bio ogranicen samo na zimsko susenje ali trenutno nemam vremena za to. Ja sam kao ovi Sremci. Gurman mesojed. 

Слика може припадати храна и текст

This post was modified 2 месеца ago by bari1991
ReplyQuote
Posted : 19/03/2021 9:16 pm
czbg, Meteorolog and ganac liked
Meteorolog
(@meteorolog)
Звезда му је све
Posted by: @bari1991

Nista bez suvovine. Hobi mi je da susim meso po receptu mog pradede samo na bukovini. Ove godine se nisam usudio zbog korone ali je ostalo od prosle godine stotinjak kg, sto bi trebalo da moze da se razvuce do sledece sezone. Junece i svinjske pecenice, curece belo meso, slanina panceta i kobasice ( koje izbegavam da pravim jer nabijam kilazu ) su mi specijalitet. Susio sam i konjsku pecenicu ali je pipava i ne svidja mi se ukus, ovcetinu u pastrmi koja nije losa ako se uzme sa Pestera ( to nisam radio vec par godina ) i spremao sam se da dimim sarana ove godine...... Prokleta korona. 

Lomim se da uzmem komoru za susenje uz pomoc koje ne bih bio ogranicen samo na zimsko susenje ali trenutno nemam vremena za to. Ja sam kao ovi Sremci. Gurman mesojed. 

Слика може припадати храна и текст

Ribu ne volim ali dimljeni šaran je cisti ubica. Onako masan, ukusan, pa tek skinut... Da, bukovina za meso je najbolja. Moja rodbina kupuje ogromne panjeve koje posle podele na četvrtine i na tome se meso suši. Uglavnom je to svinjetina, kobasice domaće recepture i načina pripreme, kulen se domaći pravi, nekada oni suše ovčetinu ali svake treće godine, pršuti, pečenice. 

I onda nabavim dobru rakiju, narežem lepo tu svinjetinu na tanjir, domaći kravlji sir i nema mi bolje stvari i zo nikada napustiti neću!

ReplyQuote
Topic starter Posted : 20/03/2021 3:57 pm
bari1991 liked
ganac
(@ganac)

Kod mene se šaran samo prosuši 2-3 dana a onda ga staviš u furunče  i kao najbolje pečenje. Slab sam za sušenje ali pored bukve se koristi i voće (panjevi). Dakle, salb sam za sušenje ali za jedenje, e za jedenje sam odličan. 😀 

ReplyQuote
Posted : 20/03/2021 4:54 pm
bari1991
(@bari1991)
Циганин до коске

Rakija je posebna priča. Krušku nabavljam iz Slovenije (crna kruška, kod nas je autohtona ali smo je mi isekli jer nije za jelo i džemove samo za rakiju. Srpska posla) drugar mi donosi u balonima od deset litara jednom godišnje. Dunju uzimam od lika iz Topole, Šljivu od lika iz Aleksandrovca a Kajsiju od višegodišnjeg osvajača medalja sa sajmova. Dobavljače ne menjam bar pet godina i cena me ne zanima. Hedonista po religiji. Probao sam mnoge ali još uvek nisam našao dobar majdan sa lozom i jabukom. Rakija nije kvarljiva, i stalno imam bar 50 litara u šteku. Vina pijem retko a pivo samo leti. 

Rakija mora obavezno uz meze da se konzumira. Treba znati uživati i u iću i u piću. 

Holesterol ima samo onaj ko ga meri.

This post was modified 2 месеца ago 2 times by bari1991
ReplyQuote
Posted : 20/03/2021 4:59 pm
Page 1 / 2
Скочи на траку са алаткама