Форум

Кошаркашка купусара...

Notifications
Clear all

Кошаркашка купусара (АБА, ЕЛ, ЕК, НБА)

592 Уписи
34 Корисници
943 Likes
20.4 K Прегледи
Blokovi
(@blokovi)
Уписи: 15
Делија почетник

To godinama tako stoji, ne znam kako niko nije kontaktirao Wiki i dao im prave podatke, baš nisam od FMP-a taj propust očekivao 

Написано : 21. септембра 2022. 23:40
_Rygel XVI_ and ЦЗБГ reacted
Sensee
(@sensee)
Уписи: 1704
Звезда ми је све

Meni se ovaj FMP manje svidja od prošlogodišnjeg.

Pisao sam davno da više i ne shvatam koja je poenta i zamisao FMP-a,izgleda da su postali tim za razvijanje samo trenera za kkcz.

Tim je malo podmladjen u odnosu na prošlu sezonu ali i čini mi se solidno oslabljen ovako na prvi neki utisak. Džons,Nevels,Tasić i Radonjić iz prošle sezone su bolji od Fraziera,Valinskasa,Biča, i Jankovića čini mi se. Doduše Bič je solidan igrač i dosta bolji nego što je pokazao na ovom meču ali vev će mu trebati malo više vremena.

Uz Dženkinsa imaju 6 stranaca,a ovih 5 maltene nemaju apsolutno nikakve šanse da zaigraju za kkcz sa nekom ozbiljnom ulogom,sve je to tanko i bez neke perspektive,kao i ovi domaći mladji igrači.

Od mladjih igrača su tu Šaranović i Manojlović sa nekakvom ulogom,i Vujičić koji doduše juče nije igrao,i nešto stariji Simović i Stepanović,sve u svemu teško će bilo ko od njih i do ozbiljne uloge u FMP,a da ne pričamo o kkcz ,i apsolutno mi nije jasno da oni imaju prednost u odnosu na malog Topića koji je izvesno već sada ozbiljniji igrač od njih. 

Topića poslaše u drugu ligu a baš ima mesta i odlično bi se ja mislim uklopio kao zamena ovom Frazieru,čak šta više Topić za ovo malo što je pokazao u kkcz deluje dosta konkrentnije od njega,i ajde mlad je pa za njega "nema" mesta u kkcz ali ako za takvog talenta nema mesta ni u FMP onda baš jbg.

Takodje, mali Vudragović.najbolji igrač iz juniora kkcz koji je bio statistički ja mislim bolji i od Topića takodje nema mesta u 12,dečko je opasan šuter i karakter.

Написано : 22. септембра 2022. 14:54
Blokovi
(@blokovi)
Делија почетник

Izgleda da je Miško preuzeo kompletan rad sa mladima da se niko ne može da se takmiči sa njim i da je i Čović digao ruke od mladih, nego ako se Miško smiluje da da nekog da, ako ne onda se jure stranci i stariji naši igrači. Generalno ta Mega i to sve što mlade šalje direktno u NBA će nam uništiti košarku 

Написано : 22. септембра 2022. 18:30
_Rygel XVI_
(@_rygel-xvi_)
Уписи: 410
Циганштура

Можда сам већ писао о томе.

Да сам на месту Човића ја бих ФМП фузионисао са КК Вршац.Добијеш сјајну дворану,још битније навијаче и публику,помоћ града Вршца и тамошњих компанија као спонзоре.На све то додајте стандардни годишњи буџет ФМП.Са свим тим средствима такав клуб би могао бити пристојан клуб не само у Фиба ЛШ већ и у ЕК.

Иначе ако се негде зна радити са младим играчима то је управо у Вршцу.Јесте тај систем разорен али сигурно има и даље  активних тренера који су стварали таленте...Пуно је значио тај град за српску кошарку.

Али не,све мора бити у Београду...Тај БГД нам је урнисао све спортове и таленте.

This post was modified пре 2 дана by _Rygel XVI_

Написано : 22. септембра 2022. 19:47
ЦЗБГ reacted
Boki
 Boki
(@boki)
Уписи: 43
Делија почетник

Ma nema šanse da Čović preseli FMP u Vršac. FMP je izgubio na svom značaju fuzijom sa nama , kao i odlaskom Ratka Radovanovića. Teško će oni više ikada biti rasadnici talenata kao nekad. A i košarka u Srbiji tj. njeni centri van Beograda decenijama propadaju jer nema više ni ljudi koji žele na duže staze da investiraju u košarku.

Написано : 23. септембра 2022. 13:05
ЦЗБГ reacted
_Rygel XVI_
(@_rygel-xvi_)
Уписи: 410
Циганштура

Упис од: @boki

Ma nema šanse da Čović preseli FMP u Vršac. FMP je izgubio na svom značaju fuzijom sa nama , kao i odlaskom Ratka Radovanovića. Teško će oni više ikada biti rasadnici talenata kao nekad. A i košarka u Srbiji tj. njeni centri van Beograda decenijama propadaju jer nema više ni ljudi koji žele na duže staze da investiraju u košarku.

Нисам улазио у вероватноћу такве могућности али слажем се да су мале шансе.Али да би сви имали корист од таквог аранжмана то гарантујем.Ако ништа сигуран  сам да би ФМП дугорочно имао барем 10-20% боље резултате када би имао добру подршку публике у Вршцу него што је случај у Железнику где долази само родбина играча и њихови пријатељи.Ја се сећам рецимо колико је Мега добила пресељењем у Сремску Митровицу.И онда их Мишко врати у БГД да играју пред духовима...

Написано : 23. септембра 2022. 16:31
ЦЗБГ reacted
Blokovi
(@blokovi)
Делија почетник

FMP dobio 92:76 Opavu. U nedelju finale sa dancima 

Написано : 23. септембра 2022. 21:56
Page 40 / 40

Who's Online

Скочи на траку са алаткама