Форум

Notifications
Clear all

Тренер и стручни штаб

336 Уписи
35 Корисници
568 Likes
15.8 K Прегледи
bari1991
(@bari1991)
Уписи: 5239
Стара школа

Posted by: @splinter

Стварно би могло да се олади са пљувањем по тренеру и стављањем под микроскоп сваког детаља. Пустимо човека да ради. Видећемо колико зна свој посао. Ако буде створио хемију у тиму, тим буде лепо играо и побеђивао, аплаудираћемо му. Ако буде губио, тераћемо га. Толико је једноставно. Али пустимо човека да ради и не стварајмо дебилно негативну атмосферу за без везе

Potpuno se slažem. 

Radonjića volim kao da mi je deo porodice. Znao je da ćemo da uložimo u roster i ipak otišao u Panatinaikos.

Podrška predsedniku (a ne gazdi) Čoviću, trenerima i igračima.

Potrudiću se da što više puta odem u Pionir da ih podržim realno a ne knjigovodstveno. 

Написано : 15. августа 2022. 09:52
ganac and Splinter reacted
ЦЗБГ
(@czbg)
Уписи: 4837
Ушло у крв и довиђења Admin
Започео тему

Posted by: @ganac
Posted by: @bari1991

Vladimir Jovanović je u prethodnom period bio trener Mege, tokom karijere je pet godina bio saradnik Duška Vujoševića u Partizanu, pre nego što nije postao trener „crno-belih“. Nakon Partizana radio je u Donjecku, Igokei, da bi potom potpisao za Lokomotivu Kubanj. Trenirao je Šenžen u Kini, pre nego što je postao trener Mege.

Ne znam ni ja da je bilo kada bio kod nas. 

Znam da se zezaš, ne grobarski Vlade već naš Vlada Jovanović....

Za Daču:

https://en.wikipedia.org/wiki/Vladimir_Jovanovi%C4%87_(basketball)

Jovanović was an assistant coach for the FMP as a part of coaching staff of coaches Milan Gurović and Slobodan Klipa from 2012 to 2016.[1][2] During the 2016–17 season, he worked with the Crvena zvezda under-16 team and won the national championship.[3

Да, али је код нас дошао после ФМП-а, тако да је прво "школовање" имао код њих, не код нас. Мислим, боли ме брига. Више сам то прокоментарисао као шалу, а не да нешто озбиљно мислим у вези тога.

@Splinter заиста бих волео да чујем шта је тачно пљувачина по Влади овде на форуму. Дајте прво да раздвојимо пљување од аргументоване критике и скепсе према истом. Форум немојте доживљавати као место које не знам колико може да утиче на тренера, играче и клуб. Портал, са неким директним текстовима (а имали смо их и за фк и кк), је већ нешто сасвим друго. КК јако добро зна да смо некада спреми да напишемо директну истину, али нас наспрам ФК ипак поштују, макар им се нешто не свиђало.

На старом форуму је било својевремено вређање Радоњића речима "јадоња", "смрадоња" итд. Али то је нешто што сам зауставио, али тога овде нема. Владу нико није вређао. До душе мало је Бели Вук био оштрији, али све у границама дозвољеног.

Добро знај да увек ту сам ја...

Написано : 15. августа 2022. 11:33
Vonko Normalni and ganac reacted
Splinter
(@splinter)
Уписи: 443
Циганштура

@czbg Oк, али ми заиста није јасно називање незналицом тренера који није имао шансу да одради ни један тренинг не са комплетном екипом, већ ни са крњом екипом ??? Па нисмо ваљда постали гори од фрањевачих пацова...

Написано : 15. августа 2022. 12:00
bari1991 and ЦЗБГ reacted
ЦЗБГ
(@czbg)
Започео тему

@splinter то се слажем, само што то неки тако виде из разлога његових епизода у ФМП-у и Цибони. Али таквих ставове су минорни овде.

Написано : 15. августа 2022. 12:03
Splinter reacted
Vonko Normalni
(@vonko-normalni)
Уписи: 103
Делија

Јовановић дефинитивно није незналица, али не пије воду констатација да то што је он доведен значи да ћемо да се боримо до краја. Ми смо бар осетили на својој кожи да се не доводи млад тренер на дуже стазе под императивом резултата. Још смо тад са Алимпијевићем били апсолутни фаворити у АБА па смо се опекли. А сад прекопута имамо ЕЛ екипу са најтрофејнијим ЕЛ тренером.

Радоњић дефинитивно није отишао само због бољег уговора. Скоцкао је тим по свом укусу, изборио ЕЛ, са још пар појачања (по свом укусу) водио би тим у којем га воле навијачи, поштује управа, уиграна екипа која познаје његов систем... Сви предуслови да направи искорак ове сезоне. Да не помињем да би га Човић сигурно пецнуо после одласка да је отишао за парама  Нешто се ту десило о чему обојица ћуте, а ми можемо да нагађамо. Вероватно ће се видети тек на крају сезоне.

Написано : 15. августа 2022. 20:04
ЦЗБГ reacted
Rafalinho
(@rafalinho)
Уписи: 30
Делија почетник

Nije on imao uigranu ekipu. Volters je otišao pre KLS, Davidovac i Holins na početku prelaznog roka. Sva trojica dobri defanzivci i u okosnici njegovog tima.

This post was modified пре 2 месеца by Rafalinho

Написано : 16. августа 2022. 01:24
Splinter and ЦЗБГ reacted
Blokovi
(@blokovi)
Уписи: 27
Делија почетник

Упис од: @vonko-normalni

Јовановић дефинитивно није незналица

Naravno da je neznalica

Написано : 25. септембра 2022. 04:35
Blokovi
(@blokovi)
Делија почетник

I dalje stoji, pri stavu da VJ je tener za LŠ FIBA i to mu je dosta

Написано : 25. септембра 2022. 04:44
Blokovi
(@blokovi)
Делија почетник

Упис од: @balja

Voleo bih da vidim argumente a ne tvrdoglave udare na trenera koji nije uradio nijedan trenung ali je apriori nemac poima. Inace onaj preko puta kome se trpaju milioni je odavno bivsi i njegovo busanje bivsim ne donosi buduce. Videlo se to u plaj ofu ABA lige. Skakanje pored terena i pokusavanje da njegovim tzv autoritetom pravi atmosveru prednosti za svoj klub resila je sudbina. Takvi obicno tako zavrse. Opet ce ih resiti neka Cedevita ili FMP sto da ne posle gustog kalendara Evro lige gde stranci daju vise nego u domacoj ligi. Ovaj tim je dobro balansiran. Ocekujem veci ucinak od svih igraca. Ako se dobro uklope pridosli trpacemo mi opet groblje. Opusteno i imajte poverenje u ljude u klubu. Batalite fosile od trenera oni su proslost dolaze mlade generacije. Zasluzuju sansu.

Evo ti ga argument, izgubio 40 razlike i ne nazire se kraj posretanju, da li je dovoljno?

Написано : 25. септембра 2022. 05:08
balja
(@balja)
Уписи: 28
Делија почетник

Bravo majstore docekao si svoj trenutak likovanja u sitne jutarnje sate. Jeste izgubljena prijateljska utakmica ali se i iz takve moze izvuci korist. To sigurno nije tvoj zakljucak kako kazes trener neznalica. Dobro je da se ovo desilo bas sad. Resenje je u promeni odnosa prema svima na i oko klupe. To je Radonja shvatio odavno i zato je bio iskljuciv i principielan do kraja. Nema drugarstva profesionalizam. Razlog jucerasnjeg rezultata je odnos prema poslu. Da bi zaradio svako mora podneti svoj deo odgovornosti. Gresis ako mislis da se radi o neznanju trenera. Ovo je moralna lekcija. Mora se okrenuti list. I ne branim trenera vec stojim na strani kluba.

Написано : 25. септембра 2022. 07:42
Splinter and ЦЗБГ reacted
Blokovi
(@blokovi)
Делија почетник

Упис од: @balja

Bravo majstore docekao si svoj trenutak likovanja u sitne jutarnje sate. Jeste izgubljena prijateljska utakmica ali se i iz takve moze izvuci korist. To sigurno nije tvoj zakljucak kako kazes trener neznalica. Dobro je da se ovo desilo bas sad. Resenje je u promeni odnosa prema svima na i oko klupe. To je Radonja shvatio odavno i zato je bio iskljuciv i principielan do kraja. Nema drugarstva profesionalizam. Razlog jucerasnjeg rezultata je odnos prema poslu. Da bi zaradio svako mora podneti svoj deo odgovornosti. Gresis ako mislis da se radi o neznanju trenera. Ovo je moralna lekcija. Mora se okrenuti list. I ne branim trenera vec stojim na strani kluba.

Nemoj da si cinik i bezobrazan. Niti likujem, niti bilo šta drugo. Samo pokazujem da posedujem osnovno košarkaško znanje

Написано : 25. септембра 2022. 08:13
ЦЗБГ
(@czbg)
Започео тему

@balja аргумената можемо наћи и код тебе и код Блока, али ја се морам надовезати на последњу реченицу. Видиш, многи Цигани су клуб требали да бране у три наврата, али смо сви заказали са тим тј. наш глас је био или преслаб или прејак.

Преслаб је био у оба мандата Радоњића када је отишао из клуба због очитог тихог сукоба са Човићем, а прејак када се терао Алимпијевић који нпр. није изгубио АБА Лигу због свог незнања, него због глупог Лесора и судијске крађе у Подгорици.

Е сад, слажем се да је рано нешто конкретније писати о Јовановићу, али се плашим да након пар утакмица не буде касно. Исти проблем имамо и у фк. Уместо да и фк и кк наставе да надограђују постојеће стање и освојене титуле, ми као да и у фк и у кк то покушавамо то разградити. Када кажем 'ми' мислим на Терзића и Човића.

Написано : 25. септембра 2022. 08:24
_Rygel XVI_ and Sensee reacted
ganac
(@ganac)
Уписи: 1445
Звезда ми је све

Zaista je najlošiji deo tima stučni štab, verujem da VJ ima kapaciteta ali mu je str popunjen kao str štab FK prilično slabo. Zapravo, ne znam koji su dometi Jorovića i Simonovića.

Što se tiče igre i igrača: poraz je nebitan ali je bitna podela uloga i lider tima. Kod nas to kao da nije izdefinisano (doduše nedostaje Nedović da bi se nešto više moglo reći o tome). Odbrana je osim uigranosti i stvar volje, u napadu ako izgradiš situaciju - otvori se prostor za šut, prodor, tu se onda desi da pogodiš ili promašiš što će se poboljšavati sa utakmicama.

Uostalom, to nam je što nam je (možda se neko i dovede do Januara ako kola krenu nizbrdo).

Написано : 25. септембра 2022. 08:27
balja
(@balja)
Уписи: 28
Делија почетник

Ne bih da pokazujem osnovno kosarkasko znanje jer sam u kosarci kao igrac a i do dana danasnjeg. Mnogo je godina tu veruj mi. Mislim da imam dosta iskustva da komentarisem desavanja u klubu za koji navijam. Ne bih da polemisem samo apelujem na svrstavanje na stranu kluba jer nam nije potrebno nejedinstvo. Pucao sam i ja jer ono sto vidim od recimo Adamsa je manje od malog Topa. Martin je van igre. Holins zeli ali mu je potrebno definisati ulogu. S obzirom na pripremne utakmice i ocigledna probanja raznih opcija ajde da sacekamo. Mislim da ce Vlada poostriti i kriterijume i promeniti evidentni prijateljski odnos sa igracima. Mislim takodje da Bentil mora blize ka kosu. Dakle kao cetvorka blize kosu. Trojka kasa mu se otvori. Ako nekog treba istrpeti to je duo Petrusev, Ilic. Tvrdoglavo ih treba gurati u kombinacije sa Lukom jer  bi  osovina tima morali biti on Ivanovic kao prvi plej, Neca, Dobric , Holand sa prepoznatljivim sigurnim sutem. Tu svrstavam i pametna koriscenja Lazica, Lazarevica pre svega u nekim ulogama Kaline iz prosle sezone. Adams se preplasio i pogubio. Mora se mnogo razgovarati sa igracima. Posto je Simke tu pa bato tvoje iskustvo sa Radonjom moze mnogo da pomogne. Rad, prica sa igracima i svirka po notama trenera. Profi odnos i motiv. Necu vise polemisati. Ocekujem pravu Zvezdu odlucnu i motivisanu.

Написано : 25. септембра 2022. 10:10
Splinter, Sensee and ЦЗБГ reacted
Sensee
(@sensee)
Уписи: 1728
Звезда ми је све

Mislim da nema potrebe po ko zna koji put objašnjavati i potvrdjivati da nam je kompletan stručni štab u najmanju ruku sprdnja nevidjena na ovom nivou košarke. Nije da nismo svesni toga pa mora da se poteže ta priča svakih nedelju dana nego smo se pomirili sa tim.

I nije da nismo svesni da je Vlada vrlo moguće kolateralna šteta i samo pijun u "čišćenju" puta kkp-u koji mora nekako opravdati ovde silne milione,ali šta da radimo,nema nam druge nego da se pravimo blesavi i do poslednjeg trenutka da se nadamo da nije tako,ali niko nije slep pa da ne vidi u kom smeru ovo možda ide.

Написано : 25. септембра 2022. 17:31
Blokovi, ЦЗБГ, ganac and 1 people reacted
Page 22 / 23

Who's Online

Скочи на траку са алаткама