Форум

Notifications
Clear all

Припреме и припремне утакмице

264 Уписи
29 Корисници
491 Likes
10 K Прегледи
мики
(@miki)
Уписи: 1266
Звезда ми је све

Тешко је било шта да се каже јер овакав пораз баш боли. Већ сте довољно рекли све, али ето, имали смо ми и под Радоњом пораз у лакташима и то баш болне, али смо опет на крау освајали све. То ипак не умањује мој страх да Влада неће знати да се снађе и да се игра овом "скупом играчком". Волео бих да грешим, али тако мислим.

Написано : 24. септембра 2022. 22:03
ЦЗБГ reacted
Boki
 Boki
(@boki)
Уписи: 89
Делија

Dovoljno je reći da smo šuplji ko švajcarski sir. Ova utakmica nam je pokazala našu trenutnu stvarnost i realnost. Nismo znali gdje udaramo.

Написано : 24. септембра 2022. 22:30
Sensee and ЦЗБГ reacted
_Rygel XVI_
(@_rygel-xvi_)
Уписи: 681
Циганштура

Упис од: @shtulle93

Pozdrav svima,nov sam ovde,dugo pratim Zvezdu i generalno kosarku..Da dam svoj neki komentar na ovaj pripremni period.. Pomenuo je sensee da Jovanovic nema jasan pravac u kom zeli da ide i u pravu je... Ne vidi se u igri na sta smo najvise fokusirani,da li to bila odbrana,tranzicija,pozicioni napad.. Razumem ja da joj trebaju uloge da se dodele,ali gledajuci u timskoj igri,ne zna ni u jednom trenutku ko sta tacno igra i koja mu je uloga..Ne razumem zasto nije odigrana ni jedna akcija za Hollanda kao sto smo radili za Berona..ili sto nije odigran pnr na jednoj strani sa martinom i pefijem? i jedna stvar sto sam primetio tokom poslednjih par sezona,mi u napadu vrtimo pikove bezveze..centar napravi blok da bi ovaj cim prodje doda na stranu..vrlo retko se sta dobije tim blokom i pritom iscuri 6,7sek napada. Ekipa ima potencijal,ali samo pod uslovom da se uloge znaju,dobro raspodele i da igraci odradjuju tu ulogu..Jovanovicu ce to biti skoro nemoguc zadatak,ali morace pod hitno da nametne pravac u koji zeli da ide sa ekipom.

sto se tice pojacanja,jedino bentil pokazuje nesto iako mi se ne dopada previse sto bezi od kosa,adams je za g ligu gde se divlja,a martin ispusena mustikla sto se kaze..Holland ima dobar potencijal,ali moraju nekad akcije da se igraju i za njega ako mislimo da bude produktivan.

Добродошао на форум.

Не видим шта би друго могли да играмо на Холанда осим шута за 3 поена.А што се тих шутерских акција за 3 поена све ми се чини да тренери то у задње време избегавају да користе.Нарочито ако у тиму нема изражене хаубице.Ми смо то форсирали након повратка у ЕЛ са Бероном и није нам много тога доброг донело.Чини ми се да је он тек у Јануару,када му се родило дете (син ако се не варам) почео да убацује више од 35% шута за 3.Пре тога је месецима био очајан и сигуран сам да није прелазио 30%.Рецимо да је након Јануара остатак сезоне у ЕЛ то функционисало по принципу топло-хладно.Већ наредне сезоне у Зениту значајно је поправио проценте.Те акције најчешће захтевају пун трк,излазак из блока и брз скок шут,често ван баланса.И то док вас сво време јури најбољи противнички дефанзивац.Јако зезнуто и мали је број играча у ЕЛ који то константно добро играју.Рекао бих да је синоним за такве акције Џејси Керол мада их одлично одиграва и Руди Фернандез и то када је најбитније.

Холанд је далеко од тог профила играча.Он је најбољи кад има простор за шут.Да би се тај простор створио морате да имате у тиму два профила играча који стварају вишак:

1.Брзи плеј који пробија прву линију,

2.Квалитетан центар кога морате удвајати.

Ми тренутно немамо ништа од тога.Када се врати Недовић на папиру би то требало доста да олакша посао шутерима...Реалност је да ће Недовић давити лопту и испуцавати у последњим секундама напада.

This post was modified пре 2 месеца by _Rygel XVI_

Написано : 24. септембра 2022. 22:57
ЦЗБГ and Sensee reacted
Blokovi
(@blokovi)
Уписи: 174
Делија

Ja kad sam govorio pre 2 meseca da smo go kurac I da je trener neznalica spočitavale su mi se lekcije kako nije u redu treneru bez ijednog odrađenog treninga to da kažem i kako ćemo videti gde smo i šta smo i kako ljudi iz košarke kažu za Vladu da je dobar trener. Evo opet kažem: "on je neznalica, a za Adamsa se nadam da ćemo u doselekciji naći pleja i naravno trenera". 

Написано : 25. септембра 2022. 02:43
ЦЗБГ reacted
Vladan Stojisic
(@shtulle93)
Уписи: 3
Делија почетник

@_rygel-xvi_  Odlicno si to formulisao i svaka ti je na mestu.. istina je da se takve akcije sve manje igraju bas zbog tih stvari sto si naveo.. Mozda takve stvari bi uspele u aba ligi jer nema toliko elitnih defanzivaca,ali u evroligi nikako i jeste najbolje resenje da plej probije pa posalje loptu na stranu kad skupe ili kada udvoje centra,a za to centar treba da ima dobar pregled,a ne da se uspanici kao sto mnogi znaju. Ja u Hollandu vidim neku verziju Hollinsa,ali sa slabijom defanzivom i ludjom glavom..Nedovica obozavam,ali plasim se da cemo morati vise igrati bez njega zbog povreda..

Написано : 25. септембра 2022. 09:50
Dafi
 Dafi
(@dafi)
Уписи: 795
Звезда ми је све

Stranci su mu razocarali do sad osim Bentila. Bentil mora malo da pojaca prisustvo u reketu inace solidne partije do sad. Adams jako los. Shvatam da mu treba vrijeme da se privikne ali lopta je ista kao I svuda. Nisam vidio pleja da mu vise ispada lopta pri vodjenju. Nevidim ni brzinu, dribling...to nema sta da se prilagodjava. Odbrana tanka i kod njega a I ekipno. Najbolji centar na zadnje dvije utakmice je Mitrovic sto dovoljno govori o pojacanjima na centarskim pozicijama. Igra u odbrani je jako losa. Dosta lakih poena primamo cak I u pozicionim napadima, cijela ekipa ispada posle prvog PnR. Pozicioni napadi su tek za analizu. Igramo kao da smo juniora. Urucenja na vrhu kapice u nedogled, bez ideje i vodje na terenu. Izgubiti sa 39 razlike u zadnjoj pripremnoj utakmici je za veliku brigu. Mislim da Jovanovic mora da povuce neki drastican potez vec u prvom kolu ABA, kao npr. izostavljanje Martina iz protokola za prvu utakmicu.

Написано : 25. септембра 2022. 23:46
_Rygel XVI_ and ЦЗБГ reacted
Просечни Џо
(@charles_osulivan)
Уписи: 182
Делија

Нисам се оглашавао поводом последње 2 утакмице припрема, па ево сад.

Глупо би било правити било какву анализу за последњу утакмицу, а што се Перистерија тиче, не бих рекао ништа што већ није речено.

Кад се подвуче црта, лимитиран тим, али са финим потенцијалом. Јасно је да фали неки озбиљнији ЕЛ играч на позицији ниског крила, али у последњих икс година то је био само Калинић у другом мандату, тако да сам готово сигуран да Бејкон или неко сличан неће доћи. 

Ишло се на то да се доведе што више играча, што није толико лоша ствар, али једини који у овом моменту може да испоручи озбиљније у нападу је Недовић са којим никад не знаш на чему си, када је реч о повредама.

Ове године смо други фаворит за освајање АБА лиге и борба између 12. и 15. места ЕЛ.

Написано : 26. септембра 2022. 15:51
_Rygel XVI_ and ЦЗБГ reacted
Vonko Normalni
(@vonko-normalni)
Уписи: 147
Делија

@blokovi Ја сам више пута написао да мислим да је ова сезона пуштена низ воду договором и да верујем да су због тога дигли сидро Радоњић и Калнинић. Такође, због тога верујем да је доведен тренер који ће прихватити такав сценарио јер у било ком другом не би добио прилику да води евролигашки тим. Елем, то не значи да је човек незналица. Једноставно није спреман за овај ниво кошарке, неће можда никад ни бити, али "незналица" је тешка реч за неког кога људи који познају кошарку боље од мене сматрају талентованим тренером. Е сад, можда за њега могу да кажу да је незналица људи који имају кошарку у малом прсту, који су освајали ЕЛ, водили неке врхунске тимове. Ако си један од њих, онда имаш право да кажеш да је незналица, ако си тренер неког абалигашког тима, а ниси Обрадовић, није у реду да кажеш тако нешто, а ако се бавиш кошарком као неки помоћни тренер, скаут, физиотерапеут, некад си играо професионално, шта год, онда је потпуно бесмислено да користиш тај термин за човека који има какву-такву тренерску каријеру иза себе, а Бога ми и испред себе.

Написано : 26. септембра 2022. 15:52
Blokovi
(@blokovi)
Уписи: 174
Делија

Упис од: @vonko-normalni

@blokovi Ја сам више пута написао да мислим да је ова сезона пуштена низ воду договором и да верујем да су због тога дигли сидро Радоњић и Калнинић. Такође, због тога верујем да је доведен тренер који ће прихватити такав сценарио јер у било ком другом не би добио прилику да води евролигашки тим. Елем, то не значи да је човек незналица. Једноставно није спреман за овај ниво кошарке, неће можда никад ни бити, али "незналица" је тешка реч за неког кога људи који познају кошарку боље од мене сматрају талентованим тренером. Е сад, можда за њега могу да кажу да је незналица људи који имају кошарку у малом прсту, који су освајали ЕЛ, водили неке врхунске тимове. Ако си један од њих, онда имаш право да кажеш да је незналица, ако си тренер неког абалигашког тима, а ниси Обрадовић, није у реду да кажеш тако нешто, а ако се бавиш кошарком као неки помоћни тренер, скаут, физиотерапеут, некад си играо професионално, шта год, онда је потпуно бесмислено да користиш тај термин за човека који има какву-такву тренерску каријеру иза себе, а Бога ми и испред себе.

Znači nije neznalica svako ko zna da nacrta 3 akcije?

Написано : 26. септембра 2022. 15:56
Page 18 / 18

Who's Online

Скочи на траку са алаткама