Форум

Notifications
Clear all

Управа клуба

Page 1 / 3
czbg
 czbg
(@czbg)
Циганин до коске Admin

За оне које интересује стање у клубу, а видим да има за сада вас неколико, изнећу данас пар информација које имам.

Стеј тјунд, што би се рекло 🙂

Добро знај да увек ту сам ја...

Topic starter Posted : 23/12/2020 11:41 am
TommyCZBG liked
czbg
 czbg
(@czbg)
Циганин до коске Admin

Овако...данас сам имао прилику да добијем додатне информације, поред оних које сам већ знао, па ћу покушати да мало то појасним.

Наиме, ко је читао на нашем порталу Горан Ђаковић више није председник клуба и он се пред почетак ове сезоне повука са тог места.

Скупштина клуба у принципу још увек (од тог његовог повлаћења) није одржана и Звезда тренутно нема председника, али ипак функционише. Наиме, највћи проблем што нема председника је тај што се тешко ко хоће латити те позиције јер ће бити најодговорнији за проналажење новца од спонзора, што је у овом тренутку изузетно тешко.

Ипак, одређена група људи која је преузела клуб је направила добру ствар око чланарина које родитељи уплаћују за децу, па што се тиче млађих селекција све функционише како треба, тј. има се довољно да се покрију тренинзи у Пиониру и да клуб никоме ништа не дугује.

Ђаковић је наставио да помаже клуб и он од себе даје неку кинту која иде за сениоре, а ту је још један политичар који донира и тако и сениори успевају да функционишу, мада је сада све то лакше јер фактички путују само до Новог Сада.

Оно што није био случај претходних година, ове године су у клубу успели да ураде, а то је да су сада сви тренери пуновремено запослени, док је до ове сезоне то био случај само са њих пар, па је напредак направљен и у том правцу.

Око сениора се у рад укључио и Душан Новаковић (до сада је био,а можда је још увек, то не знам, председник хокејашког савеза Београда), мада је његово укључење мало лимитирано, што ја лично повезујем да је због ове ситуације са короном, па човек можда неће превише да се даје у целу причу, али је ту и комуницира и са нама. Ја се надам да би он могао да постане СД за сениоре или нека врста менаџера, али о том, по том.

Нажалост, када сам разговарао и питао за балон који он држи (мислим да је на Новом Београду) "Пингвин" и када сам питао да ли преко њега Звезда може да има користи од тог балона, добио сам информацију да је, као прво, ситуација окко тог балона несређена (папиролошки-власнички), да је изолација доста слаба, па се лед не може предуго држати у функцији посебно сада када су зиме топлије, као и да човек живи од тога да то изнајмљује за клизање јер се ту већа лова убере. Такође, за сада ј то и доста далеко јер се већина играча налази ближе хали Пионир.

Све у свему, клуб функционише, а када ће се неке ствари покренути ка вишем нивоу, остаје да се види.

О ИХЛ-у нико ништа не зна. Врло је могуће и да Звезда ове сезоне не учествује у истом, али за ту информацију ћете морати да мало сачекате.

ReplyQuote
Topic starter Posted : 23/12/2020 5:32 pm
FiMol
(@fimol)
Звезда му је све
Posted by: @czbg

Овако...данас сам имао прилику да добијем додатне информације, поред оних које сам већ знао, па ћу покушати да мало то појасним.

Наиме, ко је читао на нашем порталу Горан Ђаковић више није председник клуба и он се пред почетак ове сезоне повука са тог места.

Скупштина клуба у принципу још увек (од тог његовог повлаћења) није одржана и Звезда тренутно нема председника, али ипак функционише. Наиме, највћи проблем што нема председника је тај што се тешко ко хоће латити те позиције јер ће бити најодговорнији за проналажење новца од спонзора, што је у овом тренутку изузетно тешко.

Ипак, одређена група људи која је преузела клуб је направила добру ствар око чланарина које родитељи уплаћују за децу, па што се тиче млађих селекција све функционише како треба, тј. има се довољно да се покрију тренинзи у Пиониру и да клуб никоме ништа не дугује.

Ђаковић је наставио да помаже клуб и он од себе даје неку кинту која иде за сениоре, а ту је још један политичар који донира и тако и сениори успевају да функционишу, мада је сада све то лакше јер фактички путују само до Новог Сада.

Оно што није био случај претходних година, ове године су у клубу успели да ураде, а то је да су сада сви тренери пуновремено запослени, док је до ове сезоне то био случај само са њих пар, па је напредак направљен и у том правцу.

Око сениора се у рад укључио и Душан Новаковић (до сада је био,а можда је још увек, то не знам, председник хокејашког савеза Београда), мада је његово укључење мало лимитирано, што ја лично повезујем да је због ове ситуације са короном, па човек можда неће превише да се даје у целу причу, али је ту и комуницира и са нама. Ја се надам да би он могао да постане СД за сениоре или нека врста менаџера, али о том, по том.

Нажалост, када сам разговарао и питао за балон који он држи (мислим да је на Новом Београду) "Пингвин" и када сам питао да ли преко њега Звезда може да има користи од тог балона, добио сам информацију да је, као прво, ситуација окко тог балона несређена (папиролошки-власнички), да је изолација доста слаба, па се лед не може предуго држати у функцији посебно сада када су зиме топлије, као и да човек живи од тога да то изнајмљује за клизање јер се ту већа лова убере. Такође, за сада ј то и доста далеко јер се већина играча налази ближе хали Пионир.

Све у свему, клуб функционише, а када ће се неке ствари покренути ка вишем нивоу, остаје да се види.

О ИХЛ-у нико ништа не зна. Врло је могуће и да Звезда ове сезоне не учествује у истом, али за ту информацију ћете морати да мало сачекате.

Sto se tice Duleta Novakovica znam da je veliki zaljubljenik u hokej, i da je onomad imao velike planove sa Beostar programom. Oba njegova sina i Petar i Ugljesa su bili deo tima Zvezde, a i dalje su deo tima (Dman) tako da zelim pozitivno da razmisljam. Kao resenje za Zvezdu da on bude na celu hokej kolektiva mozda i bude dobro, ali... Boka i Savez, i sin Marko, su ipak iznad gospodina Novakovica i generalno tu on ne moze protiv njih, dok je gospodin Djakovic ipak bio mnogo posten igrac, onako moje vidjenje a i sami intervjui to pokazuju. 

Beostar tj Pingvin je mislim zajednicko vlasnistvo sa pokojnim Ilketom, barem tako mislim. Koja je tu papiroloska zavrzlama zaista ne znam ali ocigledno da nema pomaka i da to ostaje neresiv problem.

Dvorana mora da se napravi kakva god, i ona treba da bude u funkciji pre sve za kategorije U16 i nize, a za seniore i nije tako bitno jer Pionir ima kapacitet za potencijalno 2 kluba, doduse sada samo Zvezda ima tim.

Moramo da shvatimo da trenutno Zvezda predstavlja Srbiju, ne Partizan i ne Vojvodina, i to je ne cinjenica koja kakva god da jeste ostaje cinjenica. Moze li Zvezda da obezbedi 15 igraca (3 postave) i 2 golmana za Svetska Prvenstva - moze, i za U18 i za U20 i za seniore. Ostali ne postoje tj ima ih ali to je npr Vojvodina koja ima to sto ima i videli smo kako ih mladjarija iz Zvezde na 3 utakmice se poigrava sa njima.

Ostali? - pa ne postoje. Imamo Partizan do U16 kategorija, slicno je sa NS Stars i Vojvodina i Subotica (mada za njih ne znam jer su oni u kombinaciji sa timom iz Madjarske).

Zvezda moze i sama a opet zbog termina i leda zavisi od Saveza koji to rasporedjuje. Partizan kako god dobija najbolje termine i tako ce uvek da bude.

Predsednik Zvezde mora da bude neko kao Djakovic, nista protiv Novakovica ali mislim da rade isti biznis on i Boka.

ReplyQuote
Posted : 23/12/2020 7:13 pm
czbg
 czbg
(@czbg)
Циганин до коске Admin

Тешко ће Звезде добити председника као што је Ђаковић, барем по ономе што чујем. Мора да се мења и статут клуба јер је до сада Горан био све и свја тако да ови нови желе неки мало другачији поредак. 

Такође знам да људи који чине ту нову управу (док се не озваничи) не желе да као Горан имају затегнуте односе са гробљем и Савезом, а знам да се то некима у клубу баш и не свиђа јер знају да ће и гробље и Савез да их преведу жедне преко воде, као што су то покушавали да раде и до сада.

ReplyQuote
Topic starter Posted : 24/12/2020 5:00 am
Old school
(@old-school)
Звезда му је све

@czbg А ко фигурира за председника?

ReplyQuote
Posted : 24/12/2020 10:23 pm
czbg
 czbg
(@czbg)
Циганин до коске Admin

Не могу да се сетим имена, али мислим да је неки из Ерсте банке. Било је прво речи о Врачевићу (и он је нешто у Ерсте банци),али овај други је на вишем положају. Али за сада нико да се лати позиције председника. Можда се и мало плаше јер ваља водити клуб као што је Звезда.

ReplyQuote
Topic starter Posted : 24/12/2020 11:36 pm
Old school
(@old-school)
Звезда му је све

Тешко ће се изгледа код нас у клубу појавити неко ко ће га преузети као председник осим ако снс не улети са неком ловом и својим човеком.

ReplyQuote
Posted : 24/01/2021 5:44 pm
czbg
 czbg
(@czbg)
Циганин до коске Admin

Да се овде надовежем о ономе што смо писали на теми "Сениори", пошто је прикладније да се о тим питањима око Ђаковића и ових људи који су тренутно у клубу пише на овој теми.

Елем, као што рекох данас једном човеку из клуба, не може тренутно нико ко је у клубу да преузме клуб јер не жели да даје свој новац, а наћи спонзоре је изузетно тешко и ту мораш да будеш махер своје врсте. Ђаковић је имао можда својих мана где су неке исплате касниле, неки тренери нису били на платном списку и сл. Нешто од тога ови који су тренутно у оптицају за нову Управу су урадили. Али опет највише око млађих селекција где играју њихова деца. Око сениора и даље највише брине Горан што се види и из фотки које смо окачили на наш сајт (последња галерија).

Највећи изазов за ове који би да преузму клуб је тај како ће функционисати оног тренутка када буде требало обезбеђивати новце за путовање ван државе (ако и када прође ова корона). Неће то све родитељи моћи да плаћају. Чланарине су ок, одређено плаћање такође, али Горан је буквално обезбеђивао новац за све и сва путовања.

Можда би најбоље било да клуб има две Управе. Једну за млађе категорије, а другу за јуниоре и сениоре. Па, ком обојци том и опанци.

ReplyQuote
Topic starter Posted : 26/03/2021 8:20 pm
мики
(@miki)
Добро знај да увек ту сам ја

Немају ти родитељи шта да траже око вођења клуба, барем не сениорске екипе. Јесте да нам је лига дно и да је питање како ће се све то даље одвијати, али сениорску екипу треба да води неко ко може да набави новце за играче, да се бори против савеза и гробља (иако ови сада немају сениоре). Ја када сам прочитао како ови наши нови хоће нормализацију односа са гробљем и савезом, само што нисам повратио. Од оних који су у гробљу једини нормалан однос требаимати са Звездином легендом Гилетом Косовићем који тренира (чини ми се) У16. Ово остало терај бре од себе. Хајде, те тренинг мечеве могу да прогутам, али наши морају да схвате да ће гробље, аи савез, чим им се укаже прилика, гледати да нас сатре у сваком смислу. Еј, бре, Миловановићи су то.

ReplyQuote
Posted : 28/03/2021 11:35 am
FiMol
(@fimol)
Звезда му је све
Posted by: @czbg

Можда би најбоље било да клуб има две Управе. Једну за млађе категорије, а другу за јуниоре и сениоре. Па, ком обојци том и опанци.

Upravo bi to bila i napostenija raspodela.

Traziti od Djakovica da finansira sve tj da obezbedjuje pare za sve je nemoguca misija. I samo ovo sto uspeva da obezbedi sredstva za Red team i Senior pogon me fascinira uzimajuci u obzir vremena u kojima zivimo. 

Clanarina verovatno podmiruje angazman trenera, mozda i neke dodatne stvari ali vec za putovanja i igranje Slovenije, ili Madjarske, bez dodatnog novca bice tesko to obezbediti. Treba platiti autobus, pa pomnoziti sa brojem gostovanja, i to nisu male pare (tu mislim na kategorije do 14 i 16 godina pre svega jer njima liga treba ako zele iskorak u hokeju). 

Moje gledanje na to jeste da se deca posalju u njihove akademije, naravno ko to moze da priusti jer i to nije dzaba, i to trenutno funkcionise sa Slovenijom - Maribor, i u Madjarskoj ima par akademija. 

Opcija da mi recimo Beostar pretvorimo u hokej centar (Akademiju) i da se kroz nju nadju sponzori je nesto sto treba da bude opsti interes, i klubova u Bg i samog Saveza. No, ocigledno Savez gleda sebe jer oni mogu Pionir da svojataju i tako guraju svoju pricu, placaju debelo trenere iz inostranstva i putuju po Slovackoj, Poljskoj, Ukrajini (mozda bi i igrali ligu Madjarske ali nemaju dovoljan broj dece koja se radije okrecu Zvezdi). 

ReplyQuote
Posted : 28/03/2021 5:59 pm
czbg liked
Page 1 / 3
Скочи на траку са алаткама