Форум

Фрањевачка авангард...

Notifications
Clear all

Фрањевачка авангарда

Page 1 / 35

ЦЗБГ
(@czbg)
Member Admin
Topic starter  

На молбу Барија и Звезда92 отворих ово тему, па ко воли нек пише о њима 🙂

Добро знај да увек ту сам ја...

zvezda92
(@zvezda92)
Звезда му је све

Ljudi, moram da stavim ovde jer bih voleo poseban topik gde možemo da pričamo o prekoputašima, mislim tako nešto što se ne tiče FK ili KK direktno. Pa zna se ko je na penal tatko kad će ga u Ling Long dobiti lako 🙂

http://zurnal.rs/fudbal/super-liga/112154/natho-ne-sutira-penale-na-treningu-partizana

Sa nama se može sve što se poželi...

ReplyQuote
bari1991
(@bari1991)
Ушло у крв и довиђења

Posted by: @zvezda92

Ljudi, moram da stavim ovde jer bih voleo poseban topik gde možemo da pričamo o prekoputašima, mislim tako nešto što se ne tiče FK ili KK direktno. Pa zna se ko je na penal tatko kad će ga u Ling Long dobiti lako 🙂

http://zurnal.rs/fudbal/super-liga/112154/natho-ne-sutira-penale-na-treningu-partizana

Odlicna ideja. Tu bi mogli da delimo sprdnje sa njima za zajebavanje prijatelja, rodjaka i poznanika franjevaca.

ReplyQuote
zvezda92
(@zvezda92)
Звезда му је све

Le je tu sad fali Đu 🙂 Da stavim ovde dok ne napravimo temu za prekoputaše i ostalo.

https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2021&mm=05&dd=04&nav_id=1852410

Sa nama se može sve što se poželi...

ReplyQuote
ЦЗБГ
(@czbg)
Member Admin
Topic starter  

Дајте предлог за тему, па да је отворим и ово пребацим тамо јер стварно не треба да стоји овде.

Добро знај да увек ту сам ја...

ReplyQuote
bari1991
(@bari1991)
Ушло у крв и довиђења

Gledao sam malocas. Na tranfermarktu vec pise da je Jaguar bez kluba. Odavno se nije niko ovako mocno ispisao po avangardi. Morace da mu isplate sve zaostale bonuse, dugove ovu i sledecu sezonu do kraja. 

Pisaj po sirotinji. 

Credit: Getty Images/Nigel Waldron

This post was modified 1 година ago by bari1991

ReplyQuote
ganac
(@ganac)
Циганин до коске

ReplyQuote
bari1991
(@bari1991)
Ушло у крв и довиђења

Kladionica iznenadjujuce oštra prema franjevcima. Aleksandar Joksić me iznenedio. Izgleda da nije dobio uskršnji bonus

Ovako se stekao utisak da su Vladimir Stojković kao kapiten i Lazar Marković u svojstvu zamenika podmetnuli leđa umesto uprave, iako im je osnovna želja bila da zaštite ekipu posle, sve samo tajmingom nerazumljivim, poteza krilnog napadača. Samo što su to učinili nespretno.Zar svlačionicu crno-belih nisu izdali ljudi koji joj godinama ne daju novac garantovan ugovorima? A jeste igrač koji je samo tražio da bude poštovan plaćanjem? Nije li kapiten bio razočaran što gleda kako njegovi veliki prijatelji, poput Zoran Tošića, ni godinu posle odlaska ne mogu da naplate ono što su zaradili u Humskoj i što na njegove oči desetine igrača oprašta dugove? Kako to da Parni valjak nije izdao Savo Milošević odlukom da pred početak sezone deceniju i po potvrđenog Stojkovića skloni iz ekipe samo da bi zbog pravila o „bonusima“ branio neiskusni Aleksandar Popović i u Novom Sadu primio tri gola u porazu koji je značajno smanjio šanse za osvajanje titule?

Asanova „izdaja“ tima pre deluje kao pokušaj ljudi iz Humske da zamaskiraju klicu problema. Nisu plaćali Takumu, kao što nisu ni StojkovićaMarkovića i ostale. Ili (neke) jesu?

Zna to i Lazar Marković, ali je pre nego što je počeo da deli lekcije trebalo da se zapita zašto on nije dao 21 gol ove sezone, zašto ga nema u bitnim utakmicama i zar nije nečuveno da bezmalo dve takmičarske godine čini klubu veću štetu nego korist? Kad već pominje „sveti grb“, logično bi bilo da za njega pruži nekad sve što može, pošto (valjda) prima i on platu. U rangu Asanove. Jednako nečuveno je da Lazar daje izjave kad ga niko ništa ne pita, a o svojoj igri ili tome što je Parni valjak opet ostao bez titule ćuti jednako kao uprava Partizana o gorućem problemu.

Njen nezvanični član, Ivica Iliev bio je direktniji i od Stojkovića i od Markovića. Govorio je o bezobraznom i podmuklom činu Japanca, ostavljajući javnosti da se pita kakav je bio njegov gest iz marta 2019. kad je podneo ostavku na funkciju sportskog direktora i redovno, do dana današnjeg, nastavio da dolazi u klub i kreira kadrovsku politiku prvog tima. Licemerno, možda?

Svakako bez odgovornosti. Jer, Iliev je dovodio u Partizan i igrače kakvi su Vladimir ĐilasTeofilus SolomonJuri VakulkoSalu DramanDušan Lalatović... Nije li to „lažno poštovanje prema klubu i navijačima“?

ReplyQuote
bari1991
(@bari1991)
Ушло у крв и довиђења

Kasni isplata duga Dušku Vujoševiću

Sumorna sezona bliži se kraju, a pozitivnih vesti iz Humske nema. Naprotiv, većina ih je loša, pa tako i informacija Sportskog žurnala da klub u ovom trenutku ne može da dovodi nove igrače.

Sve kao posledica zabrane Košarkaškog arbitražnog tribunala koji je crno-bele dopisao na listu klubova pod „embargom“ za angažman novajlija. Parnom valjku je veto stavljen 26. aprila čime se našao u društvu Olimpijakosa, AEK-a i Banvita, koji FIBA organ jedine tretira „grešnim“ u 2021.

Na zvaničnom sajtu BAT-a ne može se saznati ko je, kad i za koji iznos blokirao crno-bele, mada se pretpostavlja da su u pitanju dugovi koji se vuku godinama, pošto je nedavno predsednik Ostoja Mijailović rekao da klub plaća čak rate Aleksu Mariću, iako je prošlo deset leta otkako je nekadašnji reprezentativac Australije napustio Beograd.

S druge strane, Žurnalkao donosilac vesti, ističe da je BAT izrekao Partizanu novčanu globu u iznosu od 30.000 evra zato što crno-beli nisu poštovali termin plaćanja duga nekadašnjem treneru, Dušku Vujoševiću. Trofejni strateg dogovorio se sa čelnicima da zaostale prinadležnosti dobije u više rata, ali sudeći prema poslednjem razvoju događaja dinamika ispate nije poštovana.

Časovi ljubavi se još uvek pamte. Dule je kleo svakog igrača avangarde koji nije hteo da se odrekle zarađenog novca, pisao pisma i saopštenja, prosipao katran i perje za svakim ko se usudio da zatrazi svoje pare a ovo je bar cetvrti put da ih je blokirao čak im i namestio kaznu od 30 000 evra a nema za šta Tegetlija da ih ujede. Kažu da ljubav boli ali ovo baš nema smisla. Možda je u pitanju neka sado-mazo ljubav. Što ih više maltretiraš to ih više voliš. 

ReplyQuote
ЗвездинКолектив
(@zvezdinkolektiv)
Звезда му је све

Манчестер јунајтед се на свом званичном Твитер налогу хвали својим рекордним бројем преокрета у сезони, а истовремено нас неки други навијачи уче како је срамота преокренути и да је то доказ намештања:

https://mobile.twitter.com/ManUtd/status/1391411860763709445

ReplyQuote
bari1991
(@bari1991)
Ушло у крв и довиђења

CRNO-BELI PRAVE TIM ZA NAREDNU SEZONU: Posle Holendera Partizan završava još jedan veliki posao!

Partizan je nedavno objavio da je otkupio Filipa Holendera od Lugana, a sad su crno-bli blizu završetka još jednog važnog posla. Prema našim saznanjima levi bek Partizana Ivan Obradović ostaće u Humskoj i po završetku sezone.Ako sve protekne prema očekivanja, a posle obavljenih razgovora sa igračem, očekuje se da se Ivan Obradović obaveže na produžetak saradnje sa crno-belima. Partizan bi tako imao popunjenu poziciju levog beka za narednu sezonu, pa bi se za mesto u timu i dalje borili Slobodan Urošević i Ivan Obradović. Podsetimo, Obradoviću tekući ugovor ističe na kraju ove sezone.

Ne znam za vas ali mene hvata jeza od sledece sezone. Napravise i oni drim tim. 😊 😊 😊 

ReplyQuote
bari1991
(@bari1991)
Ушло у крв и довиђења

Naime, odluka suda FIFA od 6. maja 2021. godine, koji je objavio Mirko Poledica, predsednik Sindikata profesionalnih fudbalera "Nezavinost", neće se svideti navijačima Partizana.

- Odluka suda od 06.05.2021, sudska praksa. Takozvani "kovid slučaj", ista priča kao za Asana. Dug samo 11.000€, tužba igrača usvojena, naknada štete sve do kraja ugovora, 153,500 evra - napisao je Poledica uz prinskrin odluke, samo bez imena igrača i kluba. Asano se nije složio da mu Partizan isplaćuje po pola plate u vreme prve krize 2020. godine. Dug se nagomilao, prešao je dve cele plate plate, uz kašnjenje isplata nekih premija i shodno zakonskim mogućnostima sačekao je sve rokove i ceo slućaj prebacio na FIFA. Partizan veruje da je u pravu, tužiće igrača, ali po onome što je predsednik Milorad Vučelić pričao poslednjih dana, a pogotovo da je "civilni sud nadležan", jasno govori u kom pravcu ide ishod.

Veće su šanse da se poznati Šabački pedofil Vuletić porodi nego da Partizai dobije tužbu, ali će da se tuže jer ne plaćaju iz svog džepa kaznu. Samo trpaj, trpaj, trpaj, trpaj.......

Image

ReplyQuote
bari1991
(@bari1991)
Ушло у крв и довиђења

Зна ли неко најбезболнији начин да јавимо комшијама да је Петер Хандке још 2015. године постао почасни грађанин Београда и добио дрес највећег српског клуба? И у овоме касне за нама, једноставно читав живот су провели гледајући нам у леђа, а морате признати да то није ни мало лако.

Слика може припадати текст који гласи „BEOGRAD aHAKe BEOGRAD лeoKaAи“

ReplyQuote
bari1991
(@bari1991)
Ушло у крв и довиђења

Posle skoro tri godine kancelarija francuskog finansijskog tužilaštva prekinula je istragu povodom navoda da je “visoki funkcioner“ Crvene zvezde pokušao da uplati 5.000.000 evra da će srpski šampion na utakmici sa Pari Sen Žermenom od 30. septembra 2018. godine izgubiti sa pet golova razlike. Parižani su u tom pregazili crveno-bele sa 6:1, a ugledni francuski Ekip je preneo da je tužilaštvo tada pokrenulo istragu na sugestiju Uefinog neimenovanog doušnika. Pravno gledano, istraživalo se “kriminalno udruživanje zarad prevare u sportu“.

PSŽ i Crvena zvezda su momentalno demantovali takve navode, a čak su najavili i tužbe. Ekip je danas javio da je tužilaštvo odlučilo da prekine istragu jer nije pronašlo dokaze da su se dogodile neke nečasne radnje.

Neimenovani dousnik je donedavno bio potpredsednik jadnog kluba inace poznat po bolesnim sklonostima i bolesnim drugarima. 

ReplyQuote
bari1991
(@bari1991)
Ушло у крв и довиђења

Bivši trener Partizana Duško Vujošević izneo je teške optužbe na račun svog bivšeg kluba povodom dugovanja koje ima prema njemu. Vujošević tvrdi da je Partizan falsifikovao papire i da je pokušao da ga prevari pred Košarkaškim arbitražnin tribunalom (BAT).

Podsetimo, pre nekoliko dana pojavila se informacija da je BAT zabranio crno-belima da dovode igrače, a onda je sve to demantovano rečima da je u pitanju greška i da je Partizan čist. Međutim, Vujošević ne misli tako i u opširnom intervjuu za „Sport Klub“ je rekao:

– Dug koji je prema meni formiran je nastao posle mog povratka iz CSKA, znači u poslednje tri godine kada sam ja imao ugovor prve godine 300, druge godine 300 i treće godine 200.000 evra. Za one koji nisu potpuno upućeni, jedan trener koji je došao posle mene je imao ugovor 500.000 evra za jednu sezonu. Nijedne od tih sezona ja nisam bio najbolje plaćen trener u Jadranskoj ligi sa ovim ciframa o kojima vam pričam.

Vujošević tvrdi kako je Miško Ražnatović svojevremeno razgovarao sa Nikolom Pekovićem i da je napravljen dogovor da se dug podeli u pet rata. Uz napomenu da su od ukupnog duga skinuli 94.000 kroz raznorazne kazne.

– Sadašnje rukovodstvo Partizana nije bilo u sedlu u to vreme, nije ono izazvalo taj dug. Šta se desilo posle ? Dok su oni isplaćivali prilično redovno te rate napravili smo kod notara sa advokatima sporazum o regulisanju, ne znam dobro pravne i bankarske termine i nisam se trudio da se u tom smislu pripremim za ovaj intervju, dogovorili smo se da se napravi validan ugovor sa advokatima kod notara za zadnju godinu, petu godinu duga koji imaju prema meni koja je u osnovi bila oko 125.000, a sa kamatama oko 130.000 evra regulišemo putem ugovora mimo FIBA, da je urađeno po svim pravnim normama i ostavljeno je u tom ugovoru prostora da ukoliko dolazi do problema da se može regulisati ili pred našim pravnim institucijama, ne treba da se ide pred sud nego odmah pred izvršioca ili da mogu ponovo da se okrenem i pokrenem spor preko BAT.

– Ali, zadnje dve rate, po BAT prošlogodišnjeg ugovora nisu isplaćene. Ja sam mislio da je to kašnjenje koje nastaje iz finansijskih problema kojih uvek ima jer uvek ima potrebe da se neko palti ko je sad aktivan, ko im je važan, nekim novim ljudima. I u nekom razgovoru sa predsednikom Mijailovićem, on je u jednom momentu rekao: „Pa, platio sam ti osam rata, odnosno deset rata o od 12“ Ja sam rekao da je upravo to problem. I onda sam ja video da on smatra da zadnje te dve rate ne treba da se plate, da zbog toga što je došlo do pandemije želi da me podvede pod preporuku FIBA da se igračima i trenerima zbog pandemije plati osam ili osam i po rata od deset za tu sezonu. Radi se praktično o 24.000, to je ta ogromna suma.

– Kada su se oni oglušili, onda sam ja rekao mom advokatu da pusti obaveštenje BAT da te zadnje dve rate od četvrtog dela nisu isplaćene. BAT je odmah blokirao Partizanu mogućnost dovođenja igrača. Za to ja nisam odgovoran niti ja želim da Partizan bude blokiran i da ne može da dovodi igrače. Sad im je skinuta ta blokada i ja im želim da dovedu Džordana. Odmah su to počeli da koriste kao neki alibi, da ne mogu da dovode igrače jer sam ih ja blokorao. Hej, zbog 24.000! Pri tome su plaćali i igrače i trenere i strane trenere 500.000. Kažu da su potrošili šest miliona i ne znam koliko te sezone. Mislim, u ono vreme verovatno bih sa tim parama bio u konkurenciji sa timom da osvojim Evroligu. To nije tema.

– Znači, oni meni zadnje dve rate nisu isplatili, počeli su da isplaćuju ove godine taj deo po ugovoru o poravnanju koji smo mimo BAT napravili, potpisanog od notara i advokata i gospodina Kijanovića iz Partizana i vidi se da je mislim treća rata, od 8. decembra upisana kao da je to po osnovu BAT.

Nastavio je Vujošević da objašnjava situaciju u kojoj se našao, istovremeno tvrdeći kako je Partizan falsifikovao dokumentaciju.

– Znači, 8. decembra oni su uplatili po osnovu ovog ugovora i predstavljali to meni i po visini cifre da je to po osnovu ugovora napravljenog mimo BAT, znači oni su 8. decembra napravili, krivotvorili dokument da je to uplatila BAT. A iz dve situacije se jasno to vidi, ta rata je različita od dve rate od prošle godine koje nisu isplaćene. To je jedna stvar.

– Druga stvar, posle uplate te rate moj advokat je tražio od Kijanovića da odgovori kada će te dve rate koje nisu isplaćene biti isplaćene na šta je on pismeno odgovorio, što je isto priloženo FIBA, da će to biti odgovoreno po završetku ove sezone, ovo leto kada se završi srpska liga iz čega se jasno vidi da oni priznaju da nisu platili. Oni su FIBA predstavili imajući taj dokument da su mene pretplatili, a ne samo da su me platili po obavezi koju su imali prema FIBA i nekom naknadnom dogovoru. Znači radili su falsifikat, bili su spremni kada sam ja pokazao da neću odustati od te dve rate po BAT, formalno je to radio Kijanović, te stvari on radi, ali sigurno, pretpostavljam, nije radio bez dogovora sa Ostojom Mijailovićem.

– Nije pitanje samo para, ja sam se ta taj Partizan borio i na terenu i van terena i ušao u rat sa mnogim ljudima i mnogo većim igračima od njih. A da im ja sada prelazim preko toga da oni juče obaveštavaju javnost da je greška ispravljena i da oni meni redovno isplaćuju obaveze. To je laž! To nije tačno! Sad, uspeli su da prevare ovog momenta FIBA. Nastavićemo mi kod FIBA da oni shvate, jer iz tih dokumanata poslato je FIBA i prevod ugovora o poravnanju za petu ratu, izvod iz banke, ti svi dogovori pismeno napisani od strane mog advokata da se izbegnu bilo kakvi dalji procesi i ovakve priče koje mislim da najmanje u interes idu Partizanu.

– Kažem vam da su ovi ljudi krivotvorili, to je uradio Kijanović, mislim u dogovoru sa Ostojom Mijailovićem. Sa druge strane, vidim da tu ima pokušaja da se postavi da sam ja štitio Ostoju dok su me plaćali. Onog momenta dok je on radio, meni se čini čisto i dok ga je pandemija sprečila da napravi rezultat ja sam ga podržavao i to mi je davalo određeni kredit da ga podržavam i sledeće godine kada nastupe određeni problemi za koje sigurno nije on kriv jer nije za sve on kriv – rekao je Vujošević u opširnom intervjuu za Sport Klub.

Casovi ljubavi. Terao igrace da se odricu svojih dugova a on nece da pokloni svoj klubu ni dinar vec im blokira racun cim dva dana ne uplate ratu na vreme. Umobolnik dukljanski. 

ReplyQuote
Page 1 / 35

Who's Online

Скочи на траку са алаткама