Форум

Notifications
Clear all

Формула 1

Page 1 / 14
czbg
 czbg
(@czbg)
Циганин до коске Admin

Почиње Ф1. Ево, управо крећу квалификације за прву трку у Бахреину. Биће интересантно.

Ове сезоне ми се свиђа Фераријев тандем Леклер - Саинц. Али видим да ће бити "клања"  за прво место јер има још добрих болида и возача поред оног одвратног Хамилтона и његовог"помочника" Ботаса.

Добро знај да увек ту сам ја...

Topic starter Posted : 27. марта 2021. 15:58
bari1991 liked
bari1991
(@bari1991)
Стара џомба

Kakva vožnja Maxa Verštapena na Red bullu. Wow. Jedva čekam trku i odgovor Mercedesa i odvratnog Hamiltona i Botasa.

Nadam se osmoj tituli i  tituli GOAT-a i odličnog vozača Luisa Hamiltona. 

Lekler 4, Sainc 8 ako se ne varam. Nije loše.

ReplyQuote
Posted : 27. марта 2021. 17:08
czbg liked
czbg
 czbg
(@czbg)
Циганин до коске Admin

Одлично да Хамилтон није узео пол. Надам се да ће Леклер и Саинц у трци да направе чудо и да се пробију испред Мерцедеса.

ReplyQuote
Topic starter Posted : 27. марта 2021. 17:25
bari1991 liked
czbg
 czbg
(@czbg)
Циганин до коске Admin

Изем ти Хамилтона и мерцедес. Да је Ред Бул раније отишао у бокс, Ферштапен би добио ово.

ReplyQuote
Topic starter Posted : 28. марта 2021. 18:42
bari1991 liked
мики
(@miki)
Циганин до коске

Одлична трка. Само ми није јасно како су се Хамилтону толерисали они преласци у кривини 4? То су коментарисали и ови са СК.

ReplyQuote
Posted : 28. марта 2021. 19:07
bari1991 liked
bari1991
(@bari1991)
Стара џомба

Fenomenalna trka. Red Bull je imao bolji bolid ali je Mercedes dobio na iskustvo. Biće odlična sezona. 

Zadnjih nekoliko sezona  je bilo dosadno. Ferari ima još dosta da radi da bi hio konkurentan za titulu. 

ReplyQuote
Posted : 28. марта 2021. 19:14
czbg liked
bari1991
(@bari1991)
Стара џомба

Počeo je u nedelju novi šampionat Formule 1, a pored pobede Luisa Hamitona u Velikoj nagradi Bahreina, imali smo priliku da vidimo i debi možda i najgoreg vozača koji se našao ikada na stazi.

Reč je o 22-godišnjem Rusu Nikiti Mazepinu, koji je na azijskoj trci prvi put vozio formulu u karijeri. On je vozač Hasa, a debi je završio neslavno, izletanjem već u trećoj krivini.

Možda je tako bilo i najbolje, pošto bi u suprotnom, da je potrajao malo duže, bio opasnost i po druge vozače. Još na treninzima pre trke je bilo jasno da je Mazepin daleko od kvaliteta neophodnog da se takmiči u šampionatu, pošto je na svakom testiranju bio ubedljivo najlošiji. Otkud onda on uopšte u Formuli 1, kada ni u Formuli 2 nije pravio dobre rezultate? Jednostavno, zbog oca. Najveći finansijer Hasa je ruski biznismen Dimitrij Mazepin, koji je tako “kupio” sinu mesto u “najluđem cirkusu”.

Pored Mazepina, za Has vozi još jedan mladi vozač, Mik Šumaher. Sin legendarnog Mihaela Šumahera je makar završio trku, bio je 16, najlošiji od svih vozača koji su stigli do cilja. Mazepin je objasnio kasnije za medije šta je bio uzrok sudara sa ogradom. Jednostavno, izgubio je kontrolu nad bolidom.

Vrlo jednostavno, napravio sam grešku. Potpuno je to moja greška. Žao mi je tima, jer su zaslužili mnogo bolje od toga. Ljut sam na sebe i izvinjavam se timu. Naravno, ima pozitivnih stvari koje mogu da izvučem iz iskustva. Duge dane sam provodio na stazi, tako da sam naučio mnogo toga. Imate uspone i padove, ovo je jedan od mojih najvećih padova, ali to je život – kazao je Mazepin.

Rus će imati priliku da popravi utisak za tri nedelje, kada je na programu trka u Italiji, na stazi Imola.

Ono kada ti tata kupi mesto vozača u formuli 1. Degradacija sporta. 

ReplyQuote
Posted : 29. марта 2021. 12:44
czbg liked
bari1991
(@bari1991)
Стара џомба

Nakon dve godine u Formulu 1 vratio se i Fernando Alonso koji vozi za Alpinu, ali nije baš imao razloga za slavlje, jer je morao odustati u drugom delu trke i parkirati bolid u garažu.

Naime, Alonso je dobio informaciju iz boksa da mora završiti trku jer se njegove zadnje kočnice pregrevaju i više nemaju funkciju, te je zbog sigurnosti morao da odustane. Sve to dešavalo se nakon njegovog drugog stajanja u boksu, a nakon trke iz Alpine su otkrili da je Alonso odustao zbog bizarnog razloga.

“Imali smo problem kod drugog stajanja u boksu jer se nešto zaglavilo u usisniku za hlađenje zadnjih kočnica zbog čega su se one pregrejale. Ispostavilo se da se zaglavila folija od sendviča zbog čega smo ga morali pozvati da odustane iz sigurnosnih razloga”, poručio je direktor francuskog tima Marcin Budkovski.

Navodno, jedan od mehaničara je kod sebe slučajno imao foliju od sendviča koja je na kraju završila na bolidu Alonsa i prouzrokovala njegovo odustajanje u 32. krugu.

Bivšem šampionu formule 1 došao glave sendvičar. 

ReplyQuote
Posted : 30. марта 2021. 12:48
czbg liked
czbg
 czbg
(@czbg)
Циганин до коске Admin

@bari1991 🤣 🤣 🤣 

ReplyQuote
Topic starter Posted : 30. марта 2021. 12:53
bari1991
(@bari1991)
Стара џомба

Vozači Formule 1 zarađuju dovoljno novca da su u stanju da spase pojedine sportske kolektive od propadanja.

Tako je Valteri Botas postao većinski vlasnik kluba Lahti Pelikans koji se takmiči u najjačem rangu finskog hokeja.

Svećana loža u “Isku Areni” će sada biti dorađena i na njoj će biti zalepljen broj 77 kao zahvalnica Botasu što je spasio klub.

Inače, ovaj klub je iz Botasovog rodnog grada, a vozač Mercedesa je kao dečak nastupao za omladinske selekcije Pelikansa.

“Moja strast prema hokeju i želja da pomažem lokalne orgnaizacije su bili najveći razlog da uopšte pregovaram. Pelikansi su oduvek bili moj tim u hokeju i srećan sam zbog ovog”, kazao je ovaj 31-godišnjak.

Inače, Botas u Mercedesu na godišnjem nivou ima platu od osam miliona dolara.

ReplyQuote
Posted : 2. априла 2021. 09:12
мики liked
Page 1 / 14
Скочи на траку са алаткама