Црвена звезда Меридианбет почела 2023. годину победом

Кошаркаши Црвене звезде Меридианбет нову 2023. годину започели су победом!

Црвено-бели су славили у Сплиту 63:72 (17:19, 13:13, 14:26, 19:14).

Тренер КК Црвена звезда Меридианбет Душко Ивановић (који је овацијама дочекан у Сплиту) уз расподелу минутаже услед огромне потрошње против Барселоне и повреде Вилдозе, стигао је до нове победе много бољом игром у другом полувремену које је добио резултатом 40:33, најефикаснији је био Бентил са 12 поена.

Наш тим је уписао нови тријумф у АБА лиги, и сачувао прво место на табели, али је због бројних повреда и скраћене ротације, наш тим имао пуно проблема у скоку, па је дозволио домаћину чак 34 ухваћене лопте, од тога чак 14 у нападу.

Након првог изједначеног полувремена у препуној маој дворани Грипе, црвено-бели су одмах на почетку треће деонице појачали ритам, повели двоцифреном предношћу, важне поене убацили су Нееовић и Марковић, а Црвена звезда Меридианбет је стигла до нових бодова.

На овој утакмици Ивановић није могао да рачуна на Луку Вилдозу, Николу Ивановића, Хасана Мартина и Мирослава Радуљицу.

Следи повратак у Београд, па пут у Валенсију на евролигашки дуел са истоименим тимом (6. јануар, 20.30).

Црвена звезда Меридианбет: Холанд, Лазаревић 6 (3ск), Кампацо 8 (4ас), Митровић 5, Лазић 3, Добрић 7, Илић 5 (9ск), Недовић 9, Марковић 8 (5ск), Петрушев 9, Топић, Бентил 12.