Vaterpolisti pobedom završili godinu

U 9.kolu Superlige za vaterpoliste Crvena zvezda je savladala NBG Vukove na bazenu SC “11.april/Vlaho Bato Orlić” 17:9 (2:2, 5:1, 4:2, 6:4) i pobedom završila 2022. godinu.

Crveno-beli su prvi deo sezone završili na četvrtom mestu, a nastavak sezone sledi 4.februara 2023. kada će se formirati dve grupe – od 1. do 6.mesta i od sedmog do 10. Crvena zvezda će u drugu fazu preneti 7 bodova.

Crvena zvezda je u prvom delu šampionata primila najmanje golova (74), a postigla druga najviše (128).

Na Novom Beogradu osim u prvoj četvrtini, nije bilo rezultatske neizvesnosti. Crvena zvezda je u drugoj četvrtini prelomila utakmicu, u trećoj potvrdila pobedu i na kraju imala priliku da ubedljivije trijumfuje. Priliku da postigne pogodak imao je i golman Mihailo Ivanović, ali nije iskoristio peterac.

Najefikasniji sa tri gola bio je Vuk Milojević, po dva su postigli Veljko Tankosić, Dušan Marković, Dušan Vasić, Ivan Basara i Marko Radović.

Naredni meč Crvena zvezda igra 14.januara 2023. godine u četvrtfinalu Kupa Srbije protiv Vojvodine.

NBG VUKOVI – CRVENA ZVEZDA 9:17 (2:2, 1:5, 2:4, 4:6)
Beograd, bazen: SC “11.april/Vlaho Bato Orlić”. Sudije: Raković – Krstonošić, Piljić. Isključenja: NBG Vukovi 5, Crvena zvezda 9. Peterci: NBG Vukovi 1 (1), Crvena zvezda 3 (1).

NBG VUKOVI: Glušac, Janošević, Vitorović, Vukazić, Karalić, Janković, Bućan 1, Nešić, Stojanović 1, Urošević 3, Andrin 2, Manojlović 1, Šoša, Tonković 1. Trener: Aleksandar Šoštar

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 2, Gajić 1, Marković 2, Subotić 1, Vasić 2, Banićević 1, Basara 2, Vukićević 1, Seman, Milojević 3, Radović 2, Ivanović, Gavrilović. Trener: Dejan Savić