Hokej Hokej/Izveštaji

Zvezda u derbiju kola savladala Triglav

Hokejaši Crvene zvezde ostvarili su i svoju drugu pobedu u ovogodišnjem IHL takmičenju. Ovoga puta crveno-beli oklopnici su slavili protiv ekipe Triglava i pokazali da će ove sezone biti tvrd orah za sve slovenačke ekipe.

SKHL Crvena zvezda – HK Triglav 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Crvena zvezda je odlično odigrala prvu trećinu i stekla lepu prednost od dva gola. Strelac prvog gola bio je Matija Dinić (asistencija Igor Mitrović) u 13. minutu susreta, da bi na 1:17 do kraja prve trećine novi gol za crveno-bele oklopnike postigao Andrija Španjević (asistencija Uglješa Novaković).

Drugi period je završio bez golova, a u trećem periodu glavna događanja su se desila pred sam kraj meča. Triglav uspeva da smanji rezultat na 2:1, na 4:30 do kraja. Strelac je bio Gaber Podrekar. Ali samo minut posle toga Zvezda ekspresno povećava na 3:1 drugim golom Andrije Španjevića (asistencija Marko DragovićPetar Novaković), a opet minut posle tog Zvezdinog gola, Triglav smanjuje na 3:2 preko  Sebastjana Grošelja. Do kraja je Triglav pokušao da dođe do izjednačenja, ali su se igrači Zvezde dobro branili i ostvarili važnu pobedu.

Crvena zvezda: Bitn, Ranković, Anić, Dinić 1, Dragović (1), Gvozdenović, Kravljanac, Leštarić, Milošević, Mitrović (1), Mladenović, Nikolić, P. Novaković (1), U. Novaković (1), Podunavac, Španjević 2, Stojanović, Cvik. Trener: Kosović Igor

Triglav: Hafner, Trelc, Ahačič (1), Arh, Bertoncelj, Bošković, Gorše, Goršelj 1, Jazbec, Kuhar, Markič, Morel, Pavlovič, A. Podrekar, G. Podrekar 1, Potočnik, Šlibar. Trener: Zupan Mišo