Хокеј Хокеј/Извештаји

Звезда у дербију кола савладала Триглав

Хокејаши Црвене звезде остварили су и своју другу победу у овогодишњем ИХЛ такмичењу. Овога пута црвено-бели оклопници су славили против екипе Триглава и показали да ће ове сезоне бити тврд орах за све словеначке екипе.

СКХЛ Црвена звезда – ХК Триглав 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Црвена звезда је одлично одиграла прву трећину и стекла лепу предност од два гола. Стрелац првог гола био је Матија Динић (асистенција Игор Митровић) у 13. минуту сусрета, да би на 1:17 до краја прве трећине нови гол за црвено-беле оклопнике постигао Андрија Шпањевић (асистенција Угљеша Новаковић).

Други период је завршио без голова, а у трећем периоду главна догађања су се десила пред сам крај меча. Триглав успева да смањи резултат на 2:1, на 4:30 до краја. Стрелац је био Габер Подрекар. Али само минут после тога Звезда експресно повећава на 3:1 другим голом Андрије Шпањевића (асистенција Марко ДраговићПетар Новаковић), а опет минут после тог Звездиног гола, Триглав смањује на 3:2 преко  Себастјана Грошеља. До краја је Триглав покушао да дође до изједначења, али су се играчи Звезде добро бранили и остварили важну победу.

Црвена звезда: Битн, Ранковић, Анић, Динић 1, Драговић (1), Гвозденовић, Крављанац, Лештарић, Милошевић, Митровић (1), Младеновић, Николић, П. Новаковић (1), У. Новаковић (1), Подунавац, Шпањевић 2, Стојановић, Цвик. Тренер: Косовић Игор

Триглав: Хафнер, Трелц, Ахачич (1), Арх, Бертонцељ, Бошковић, Горше, Горшељ 1, Јазбец, Кухар, Маркич, Морел, Павлович, А. Подрекар, Г. Подрекар 1, Поточник, Шлибар. Тренер: Зупан Мишо