Rukomet Rukomet/Izveštaji SDCZ

Rukometašice slavile u Sremskoj Mitrovici

Rukometašice Crvene zvezde savladale su Srem na gostovanju u Sremskoj Mitrovici 35:31 (18:16) i zadržale stopostotan učinak posle četiri odigrana kola Super B lige.

U ranoj fazi je Crvena zvezda stigla do prednosti i nije imala većih problema da ostvari novu pobedu, iako su igračice Srema došle do izjednačenja u drugom poluvremenu.

Do sredine prvog poluvremena Zvezda je kreirala 10:4 i čuvala razliku do finiša, kada je sa dve mini serije i golovima Marije Šerfezi i Andree Mijailović došao do 16:18 pred poluvreme. Srem je nastavio u dobrom ritmu i u nastavku, stigao do izjednačenja preko Nikoline Bulatović, ali su brzo odbile nalet Andrea Boner i Kristina Cvijanović, a zatim brzo, ponovo, stekla +4 uz dva gola Vanje Đorđević.

Tada su, ponovo, preuzele kontrolu nad utakmicom izrabranice Vesne Bojković i mirno do kraja osigurale trijumf novim golom Vanje Đorđević za konačnih 31:35.

Jana Momčilović je pružila još jednu efikasnu partiju – 9 golova, sa 8 pogodaka je pratila Vanja Đorđević idobial priznanje za igračicu susreta. Andrea Boner je pogodila šest puta, Kristina Cvijanović pet.

U narednom kolu sastaju se neporažene ekipe na Banjici, Crvena zvezda i Napredak 12, koji predvodi bivša igračica našeg tima, Katarina Radović.

SREM – CRVENA ZVEZDA 31:35 (16:18)
Sremska Mitrovicahala: PSC „Pinki“. Gledalaca: 80. Sudije: Vojislav Crnjanski i Nikodin Bubanja (Bačka Palanka). Isključenja: Srem 12, Crvena zvezda 12 minuta. Sedmerci: Srem 2(1), Crvena zvezda 7(5).

SREM: Mi.Špoljarić, Ma.Špoljarić, Crnobrnja, Mitrić 2, Đorović, Šerfezi 3, Mijailović 1, Skendžić 1, Đulinac 2, Vasiljević 1, Blažić 6, Dragović 1, Drakula, Bulatović 9, Petrović 1, Radulović 4(1). Trener: Dušan Drča

CRVENA ZVEZDA: Ninković, Milojević, Momčilović 9, Boner 6(1), Đurković 2, Đorđević 8(4), I.Krća 2, Jelić, Tasić, Cvijanović 5, A.Krća, Knežević, Savić, Vidić, Kostrešević, Andrić 3. Trener: Vesna Bojković

Izvor: SDCZ, zvaničan sajt