Рукомет Рукомет/Извештаји СДЦЗ

Рукометашице славиле у Сремској Митровици

Рукометашице Црвене звезде савладале су Срем на гостовању у Сремској Митровици 35:31 (18:16) и задржале стопостотан учинак после четири одиграна кола Супер Б лиге.

У раној фази је Црвена звезда стигла до предности и није имала већих проблема да оствари нову победу, иако су играчице Срема дошле до изједначења у другом полувремену.

До средине првог полувремена Звезда је креирала 10:4 и чувала разлику до финиша, када је са две мини серије и головима Марије Шерфези и Андрее Мијаиловић дошао до 16:18 пред полувреме. Срем је наставио у добром ритму и у наставку, стигао до изједначења преко Николине Булатовић, али су брзо одбиле налет Андреа Бонер и Кристина Цвијановић, а затим брзо, поново, стекла +4 уз два гола Вање Ђорђевић.

Тада су, поново, преузеле контролу над утакмицом израбранице Весне Бојковић и мирно до краја осигурале тријумф новим голом Вање Ђорђевић за коначних 31:35.

Јана Момчиловић је пружила још једну ефикасну партију – 9 голова, са 8 погодака је пратила Вања Ђорђевић идобиал признање за играчицу сусрета. Андреа Бонер је погодила шест пута, Кристина Цвијановић пет.

У наредном колу састају се непоражене екипе на Бањици, Црвена звезда и Напредак 12, који предводи бивша играчица нашег тима, Катарина Радовић.

СРЕМ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 31:35 (16:18)
Сремска Митровицахала: ПСЦ „Пинки“. Гледалаца: 80. Судије: Војислав Црњански и Никодин Бубања (Бачка Паланка). Искључења: Срем 12, Црвена звезда 12 минута. Седмерци: Срем 2(1), Црвена звезда 7(5).

СРЕМ: Ми.Шпољарић, Ма.Шпољарић, Црнобрња, Митрић 2, Ђоровић, Шерфези 3, Мијаиловић 1, Скенџић 1, Ђулинац 2, Васиљевић 1, Блажић 6, Драговић 1, Дракула, Булатовић 9, Петровић 1, Радуловић 4(1). Тренер: Душан Дрча

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Нинковић, Милојевић, Момчиловић 9, Бонер 6(1), Ђурковић 2, Ђорђевић 8(4), И.Крћа 2, Јелић, Тасић, Цвијановић 5, А.Крћа, Кнежевић, Савић, Видић, Кострешевић, Андрић 3. Тренер: Весна Бојковић

Извор: СДЦЗ, званичан сајт