Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkašice SDCZ

Fantastičnom igrom naše odbojkašice osvojile prvi trofej u sezoni

Pred domaćom publikom u SC “Voždovac” na Banjici, odbojkašice Crvene zvezde prvi put su osvojile Superkup Srbije i to posle pobede protiv Železničara iz Lajkovca 3:1 (25:21,25:18,21:25,25:13).

Ratko Pavličević, počeo je utakmicu u sastavu: Živojinović, Marković, Ćirović, Čanak, Stojić, Helić, Đurđević. Ulazile su u igru: Taubner, Vrcelj, Rodić.

Bilo je donekle neizvesnosti u prvom setu, ali je kvalitet isplivao već u drugom. Sigurnom igrom crveno-bele devojke rešile su drugi set sa 25:18.

Odbojkašice Crvene zvezde su odlično servirale, igrale požrtvovano u polju, napad je još bolje funkcionisao, dok za protivnika nije bilo lakih poena.

U trećem setu igrao se poen za poen, a onda su se odbojkašice Železničara “odlepile” na 21:18. Međutim nisu se predavala crveno-bele devojke. Dva vezana poena Crvenoj zvezdi donela Adela Helić. Ipak, to nije bilo dovoljno da se osvoji treći set koji je pripao odbojkašicama Železničara.

Kada je bilo najpotrebnije odigrale su naše odbojkašice najbolje, tako da je u četvrtom setu sve došlo na svoje mesto. Opet se vratila sigurnost u napadu, ređali su se poeni da bi odlučujući Zvezdi donela Katarina Čanak za ubedljivih 25:13.

Najefikasnija u Crvenoj zvezdi bila je Adela Helić, koja je meč završila sa 26 poena, dok je na 15 stala fantastična Ana Živojinović.

Trofej našoj ekipi na kraju meča uručio Zoran Gajić, predsednik Odbojkaškog saveza Srbije, dok je čast da medalje podeli devojkama pripala Nikoli Rosiću, direktoru Crvene zvezde.

Ako se po jutru dan poznaje ovo će biti izuzetno uspešna sezona za odbojkašice Crvene zvezde. Prvi trofej stigao je u Ljutice Bogdana.

Izvor: OKCZ, zvaničan sajt