Vaterpolo Vaterpolo/Vesti Vaterpolo/Izveštaji

Vaterpolisti savladali Proleter

CZBG Portal — Vaterpolisti pred utakmicu
Vaterpolisti iščekuju jednu od utakmica

I u drugom meču doigravanja  za plasman od 5. do 8.mesta Crvena zvezda je savladala Proleter 17:9 (2:2, 6:2, 4:3, 5:2) i čeka protivnika u meču za 5.mesto.

Zvezda je u Zrenjaninu igrala bez Nikole Rađena, Ivana Basare i Bogdana Đurđića. Osim u prvih osam minuta, nije bilo problema na bazenu SC „Jug“. Crveno-beli su u drugoj četvrtini prelomili utakmicu, a u drugom poluvremenu došli do konačne razlike.

Najefikasniji sa po 4 gola bili su Subotić i Trtović, Radović, Marković i Pješivac su pogađali po dva puta.

Protivnik u meču za peto mesto biće poznat nakon majstorice koju u Novom Sadu 14.maja igraju Vojvodina i Valis, nakon što je Valis na bazenu u Lajkovcu savladao Novosađane 13:10 u drugom meču.

U utorak naš tim očekuje i poslednja utakmica u Ligi šampiona u Berlinu, protiv Špandaua.

PROLETER – CRVENA ZVEZDA 9:17 (2:2, 2:6, 3:4, 2:5)
Zrenjanin, bazen: SC „Jug“. Sudije: Stefanović i Prlić. Isključenja: Proleter 12, Crvena zvezda 6. Peterci: Proleter 1 (1).

PROLETER: Šantalab, Čabrilo, Trajković 1, Ljubenović 1, Janjić, Ilić 1, Mitrović 4, Parivodić, Trkulja, Bosić 1, Metković 1, Lazić, Ćirović, Marić. Trener: Brdarić.

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić, Gajić, Marković 2, Subotić 4, Milojević, Pješivac 2, Stojanović 1, Trtović 4, Vukićević, Gardašević 1, Radović 2, Ivanović, Smiljević 1. Trener: Savić.

Izvor: SD Crvena zvezda