Кошарка Кошарка/Женска кошарка Кошарка/Извештаји и анализе

Брејк за дуплу круну, меч лопта за титулу!

Црвена звезда мтс је славила и у другом мечу финалне серије против Арт Баскета у хали „Мега фектори“ 73-77 (12-12, 20-19, 22-21, 19-25) и дошла на корак од дупле круне и пете узастопне шампионске титуле!

Доста тежа утакмица, сходно очекивањима, и изједначена до финиша. Други меч финалне серије у првом полувремену обележиле су одбране, у другом и нешто чвршћа игра, коју је допустио три арбитара. На крају је пресудило искуство и мирна рука Црвене звезде за дуплирање предности у финалу.

Мали број поена у првом периоду игре, иако је домаћа екипа отворила утакмицу серијом 7-2 после тројке Снежане Чолић, у првих два минута. Арт Баскет је контролисао разлику до самог финиша, када је Маша Јанковић одиграла одлично у оба правца за прво изједначење на мечу. Прво је погодила из тешке ситуације, да би затим изблокирала Марту Митровић, а Александра Катанић имала пет секунди и била бржа од сирене за 12-12 после 10 минута игре.

Исти однос и у наставку. Црвена звезда је имала проблем са концентрацијом, велики број изгубљених лопти и пропуштених зицера, док Арт Баскет на другој страни није користио контролу скока и отворене позиције за шут. Серијом 6-0 Арт Баскет је имао 20-14 у 15.минуту, али су узвратиле Кендриан Елиот и тројком Нађа Недељков, а Александра Катанић са пенала донела прво вођство Црвеној звезди у 17.минуту меча и комплетирала серију 7-0, (20-21). Снежана Чолић и Вишња Стефановић су везаним тројкама обезбедиле предност Арт Баскету, а Милина Мишељић успела да врати једну тројку за 32-31 пред полувреме. Звезда је одбранила последњи напад, али није успела да дође до позиције за последњи шут.

Чак 11 изгубљениих лопти црвено-белих и 10 офанзивних скокова Арт Баскета, коју је своју шансу тражио поенима на „другу лопту“, 13 од 32 за полувреме, уз три тројке.

Енергичнији и ефикаснији наставак. Кендриан Елиот и Александра Катанић су погодиле на једној, Снежана Чолић нову тројку на другој страни, а затим поново Елиот и Недељков успешне за три поена и предност Звезде 37-40. Звезда је била тим који је у трећем кварталу диктирао разлику и ритам меча, Наша Недељков је сјајним продором наговестила 3+1 Јелене Јовановић за 43-48 у 26.минуту. Звездиних +5 је домаћин анулирао серијом 6-0, а четврта тројка Снежане Чолић донела је нову промену резултата пред последњих десет минута, 54-52.

Наговестиле су црвено-беле серијом 7-0 на старту четврте четвртине да ће успети да се издигну (54-59), а Маша Јанковић тројком донела +8 и тајм-аут тренера Арт Баскета у 34.минуту, (56-64). Мини серију противника коју је пратила тројка Ивоне Миљанић, одбиле су Милина Мишељић и Александра Катанић, али није могло без неизвесности. Ања Буквић и Снежана Чолић тројкама донеле серију 9-2 и изједначење после дужег периода на 1:30 пре краја меча, 73-73. Међутим, и поред промашених шутева за три поена Милине Мишељић и Маше Јанковић, то је било све од Арт Баскета. Звезда је била одлична у одбрани, противник без решења, па је Александра Катанић најпре продором, а затим и са пенала потврдила победу и брејк Црвене звезде, 73-77.

Александра Катанић је поново била најефикаснија са 15 поена, пратила је Маша Јанковић са 14, Кендриан Елиот је убацила 13, Милина Мишељић 11.

Прву меч лопту за 33.шампионску титулу и 10 дуплу круну, Црвена звезда ће имати у четвртак, 21.априла од 18.30 у хали „Баскет Сити“.

ККЖ Црвена звезда мтс: Елиот 13 (8ск 1ас), Наумчев 2 (1ск 1ас 1укл), Чорто, Бошњаковић, Зечевић, Катанић 15 (6ск 7ас 2укл), Јанковић 14 (8ск 2ас 3укл 1блк), Недељков 8 (3ск), Бојовић 5 (3ск 1блк), Мишељић 11 (3ск 3ас 1укл 1блк), Авлијаш (2ас), Јовановић 9 (2ск 1ас 1укл). Тренер: Драган Вуковић.

Извор: СДЦЗ, званичан сајт