Остали спортови СДЦЗ

Звезда славила у дербију

Рагбисти Црвене звезде остварили су победу у трећем колу Првенства Србије против „вечитог ривала“ Партизана резултатом 30:16 (18:6) на стадиону ФК Херој Полета у Јајинцима.

Био је то трећи међусобни сусрет ове године и друга победа црвено-белих. Може се рећи да је дерби оправдао очекивања око 50-так најупорнијих навијача, којима ни ветар и тмурни облаци нису сметали да бодре играче оба тима.

Почетак утакмице припао је домаћину на овом мечу, Партизану који је у 10. минуту повео са 6:0, након есеја Томице Стојиљковића и гола Александра Павловића. У 23. минуту Звезда је поравнала резултат након есеја Александра Штефуља и гола Војислава Дедића. Само три минута касније Дедић је постигао и есеј, а Стефан Недељковић је довео црвено-беле у вођство од 12:6. До краја првог полувремена црвено-бели су постигли и трећи есеј у 32. минуту преко Николе Ђурића и након још једног успешног претварања Недељковића на одмор су отишли са предношћу од 18:6.

У другом полувремену Партизан се у 54. минуту након есеја Роналда Битичија примакао на 18:10, али су се црвено-бели са два есеја у 58. и 61. минуту Ченгаја и Војислава Дедића и два гола Недељковића одмакли на 30:10. До краја утакмице Партизан је само успео да у 78. минуту ублажи пораз другим есејем Битичија и голом Страхиње Стоиљковића.

Партизан 1953 – Црвена звезда 16:30 (6:18)

Београд – Стадион ФК Херој Полет Јајинци. Гледалаца: 50. Судија: Ђорђе Дивић. Помоћници: Стефан Стаменић и Милош Стаменковић.

Поени за Партизан 1953: 3 есеја – Томица Стоиљковић 10. мин, Роналд Битичи 54. и 78. мин. Голови Александар Павловић 1/2, Страхиња Стојиљковић 1/1.

Поени за Црвену звезду: 5 есеја – Александар Штефуљ 23. мин, Војислав Дедић 26. и 61. мин, Никола Ђурић 32. мин, Денис Ченгај 58. мин. Голиви: Војислав Дедић 1/1, Стефан Недељковић 4/4.

Партизан 1953: Андреј Маринковић, Немања Манојловић, Томица Стоиљковић, Енис Бибић, Стефан Милинковић, Бранко Чарапић, Александар Павловић, Велибор Карановић, Стеван Иванковић, Јасмин Бибић, Душан Милутиновић, Ђорђе Крњета, Денис Бибић. Резерве: Роналдо Битичи, Анастас Несић, Страхиња Стојиљковић, Дарко Самарџић.

Црвена звезда: Валентино Миловановић, Александар Штефуљ, Денис Ченгај, Миодраг Томић, Мирослав Селимовски, Владислав Дедић, Војислав Дедић, Урош Мартиновић, Вук Штрбац, Ненад Жујић, Петер Милановић, Никола Ђурић, Стефан Недељковић. Резерве: Марко Јанковић, Данило Косановић, Балша Жарковић, Марко Шатев.

Извор: СДЦЗ, званичан сајт