Драматична утакмица и пораз у продужетку у Каунасу

Кошаркаши Црвене звезде мтс поражени су у заосталој утакмици 21.кола Евролиге у Каунасу од екипе Жалгириса резултатом 103:98 (23:14, 22:18, 15:35, 28:21, 15:10) и то после драматичне завршнице и продужетка.

У регуларном току било је 88:88 и то након тројке коју су играчи Жалгириса погодили практично са звуком сирене,а у продужетку црвено-бели нису имали снаге да дођу до бодова у Литванији.

Најефикаснији у екипи Црвене звезде били су Добрић са 21.поеном и Дејан Давидовац са 18.

Утакмица која је имала два потпуно различита полувремена, у првом домаћин је одмах стекао иницијативу и стигао до двоцифрене предности, коју је одржавао већим делом друге четвртине, а на полувремену је било 45:32 за Жалгирис.

Међутим, у трећој деоници виђена је много боља игра Црвене звезде која је доминирала буквално у свим сегментима игре и добила ту деоницу 35:15.

Међутим домаћин је у последњој деоници полако топио ту предност, ушло се у неизвесну завршницу у којој су црвено-бели направили при резултату 80:80 серију од 5:0, али су при резултату 88:85 дозволили шут и погодак за три поена Тајлера Каваноа и ушло се у продужетак пред који је домаћин имао велику психолошку предност коју је и искористио и на крају добио утакмицу резултатом 103:98.

КК Црвена звезда: Добрић 21, Давидовац 18, Марковић 14, Калинић 12, Вајт 11, Митровић 9, Ивановић 5, Лазаревић 4, Волтерс 4, Кузмић, Симоновић;

Последњу утакмицу у овогодишњем издању Евролиге црвено бели играју у петак против актуелног шампиона екипе Анадолу Ефес. Меч је на програму у 21 сат у хали Александар Николић.

Извор: СДЦЗ, званичан сајт