Košarka Košarka/Ženska košarka Košarka/Izveštaji i analize

Crvena zvezda najubedljivijom pobedom završila ligaški deo takmičenja

Košarkašice Crvene zvezde mts ostvarile su najubedljiviju pobedu sezone nad Radivojem Koraćem 119-46 (31-6, 29-10, 29-11, 30-19) i izjednačile učinak iz sezona 2017/18 i 2018/19 sa skorom 21-1. Protivnik u polufinalnoj seriji plej-ofa Vojvodina 021.

Maksimalno ozbiljno su crveno-bele shvatile duel poslednjeg kola i ostvarile najubedljiviji trijumf i u međusobnim duelima protiv rivala. Pre početka meča u ime kluba kapiten Nevena Naumčev je uručila cveće Jeleni Maksimović Jevđenijević, bivšoj košarkašici Crvene zvezde i reprezentativki Srbije, koja je završila igračku karijeru.

Već u prvoj četvrtini je praktično završena utakmica. Ekipa Radivoja Koraća se predstavila sa juniorskom ekipom, sa veoma mladom ekipom, koja je prva povela. Tina Dinčić je pogodila za tri poena, Darija Nestorov bila precizna sa penala, a Crvena zvezda sa dve furiozne serije preuzela kontrolu. Seriju 16-0 je pratila serija 13-0 za 31-6 posle 10 minuta igre. Maša Janković je u prvom periodu igre ubacila 11 poena, dok je svoj 100. nastup za Crvenu zvezdu zabeležila Nađa Nedeljkov, koja je protekle nedelje prešla i cifru od 1000 poena.

Serija između dve četvrtine je potrajala do 19-0, a zatim su crveno-bele nastavile da pogađaju u serijama i na poluvreme otišle sa rezultatom 60-16.

U drugom poluvremenu trener crveno-belih je rotirao, pažnju i minutažu su dobile igračice sa manjim brojem minuta tokom sezone. Tamara Čorto i Dunja Zečević su pružile još jedno odlično izdanje, dok se u svom drugom nastupu za prvi tim dobro snašla i Jovana Jevtović, kapiten kadetske selekcije. Upravo je Tamara Čorto završila utakmicu poenima za konačnih 119-46.

Maša Janković je najefikasnija sa 18 poena, dabl-dabl Dunje Zečević: 16 poena i 10 skokova, pratile su ih Milina Mišeljić sa 14 poena, Nađa Nedeljkov i Jovana Spasovski su ubacile po 13, Nevena Naumčev 12 i Tamara Čorto 10, uz 8 skokova.

Počelo je letnje računanje vremena, a mi računamo vreme do početka plej-ofa i pohoda na petu uzastopnu titulu. Protivnik u polufinalnoj seriji plej-ofa je Vojvodina 021. Novi prvoligaši su Student iz Niša i Proleter 023 iz Zrenjanina. Jedna pobeda deli Novosadsku ŽKA i Topolčanku iz Bačke Topole od elitnog ranga.

KKŽ Crvena zvezda mts: Naumčev 12 (4sk 3as 1ukl), Kovačević 4 (1sk 4as 3ukl), Čorto 10 (8sk 3as 1ukl), Zečević 16 (10sk 3as 3ukl), Katanić 8 (1sk 8as 1blk), Spasovski 13 (2sk 2as 3ukl 1blk), Janković 18 (5sk 3as 2blk), Nedeljkov 13 (5sk 1as 4ukl), Bojović 4 (3sk 1as 1ukl), Mišeljić 14 (1sk 3as 1ukl), Jevtović 7 (6sk 1as 1blk). Trener: Dragan Vuković.

Izvor: SDCZ, zvaničan sajt