Кошарка Кошарка/Женска кошарка Кошарка/Извештаји и анализе

Црвена звезда најубедљивијом победом завршила лигашки део такмичења

Кошаркашице Црвене звезде мтс оствариле су најубедљивију победу сезоне над Радивојем Кораћем 119-46 (31-6, 29-10, 29-11, 30-19) и изједначиле учинак из сезона 2017/18 и 2018/19 са скором 21-1. Противник у полуфиналној серији плеј-офа Војводина 021.

Максимално озбиљно су црвено-беле схватиле дуел последњег кола и оствариле најубедљивији тријумф и у међусобним дуелима против ривала. Пре почетка меча у име клуба капитен Невена Наумчев је уручила цвеће Јелени Максимовић Јевђенијевић, бившој кошаркашици Црвене звезде и репрезентативки Србије, која је завршила играчку каријеру.

Већ у првој четвртини је практично завршена утакмица. Екипа Радивоја Кораћа се представила са јуниорском екипом, са веома младом екипом, која је прва повела. Тина Динчић је погодила за три поена, Дарија Несторов била прецизна са пенала, а Црвена звезда са две фуриозне серије преузела контролу. Серију 16-0 је пратила серија 13-0 за 31-6 после 10 минута игре. Маша Јанковић је у првом периоду игре убацила 11 поена, док је свој 100. наступ за Црвену звезду забележила Нађа Недељков, која је протекле недеље прешла и цифру од 1000 поена.

Серија између две четвртине је потрајала до 19-0, а затим су црвено-беле наставиле да погађају у серијама и на полувреме отишле са резултатом 60-16.

У другом полувремену тренер црвено-белих је ротирао, пажњу и минутажу су добиле играчице са мањим бројем минута током сезоне. Тамара Чорто и Дуња Зечевић су пружиле још једно одлично издање, док се у свом другом наступу за први тим добро снашла и Јована Јевтовић, капитен кадетске селекције. Управо је Тамара Чорто завршила утакмицу поенима за коначних 119-46.

Маша Јанковић је најефикаснија са 18 поена, дабл-дабл Дуње Зечевић: 16 поена и 10 скокова, пратиле су их Милина Мишељић са 14 поена, Нађа Недељков и Јована Спасовски су убациле по 13, Невена Наумчев 12 и Тамара Чорто 10, уз 8 скокова.

Почело је летње рачунање времена, а ми рачунамо време до почетка плеј-офа и похода на пету узастопну титулу. Противник у полуфиналној серији плеј-офа је Војводина 021. Нови прволигаши су Студент из Ниша и Пролетер 023 из Зрењанина. Једна победа дели Новосадску ЖКА и Тополчанку из Бачке Тополе од елитног ранга.

ККЖ Црвена звезда мтс: Наумчев 12 (4ск 3ас 1укл), Ковачевић 4 (1ск 4ас 3укл), Чорто 10 (8ск 3ас 1укл), Зечевић 16 (10ск 3ас 3укл), Катанић 8 (1ск 8ас 1блк), Спасовски 13 (2ск 2ас 3укл 1блк), Јанковић 18 (5ск 3ас 2блк), Недељков 13 (5ск 1ас 4укл), Бојовић 4 (3ск 1ас 1укл), Мишељић 14 (1ск 3ас 1укл), Јевтовић 7 (6ск 1ас 1блк). Тренер: Драган Вуковић.

Извор: СДЦЗ, званичан сајт