Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkaši

Odbojkaši se provukli protiv motivisanijeg Spartaka za 1:0 u seriji!

Odbojkaši Crvene zvezde savladali su Spartak iz Subotice sa 3:2 u prvom meču 1/2-finalne serije doigravanja za titulu prvaka Srbije.

Lošu odbojku smo gledali u prvom setu, sa mnogo grešaka na obe strane. Mnogo više su grešili gosti (12:7 u greškama u prvom setu ukupno), zahvaljujući čemu je Zvezda povela sa 4-5 poena prednosti. Međutim, Spartak se stabilizovao i uspeo da dovede set u neizvesnu završnicu, u kojoj su, ponovo putem svojih grešaka, „poklonili” set Zvezdi (25:23).

Kvalitetnija igra je viđena u drugom setu. Prvo je Zvezda napravila 2 poena prednosti, da bi Spartak zatim preokrenuo na 7:12. Ni ulazak Stefana Skakića umesto Luke Tadića nije pokazao rezultat, tako da je Spartak poveo 10:16 za tajm-aut Igora Žakića. Uspeli smo prići na 18:20, ali smo svojim greškama uzvratili Spartaku za „poklonjeni” prvi set (20:25).

Izjednačena igra bila je na početku trećeg seta. Zvezda bi imala po poen-dva prednosti, Spartak bi to stizao, zatim preokrenuo na 9:10, a onda povisio na 10:13 na odličan servis Nemanje Jungića. Zvezda je na servis Skakića izjednačila sa 11:14 na 14:14.

Igralo se poen za poen, pri čemu su gosti pravili dosta servis grešaka. Zvezda je ponovo povela pri 18:17, i od tada je ona vodila kad se igralo poen za poen. Serija sa 19:19 na 22:19 bila je ključna za osvajanje ovog seta od strane Zvezde (25:22).

Spartak je prvi stekao 2 poena prednosti u 4. setu, da bi Zvezda serijom od 4:0 preokrenula na 7:5. Spartak se vratio na 9:9. Asom Murada Kana poveli su sa 12:13, a greškom Andreja Ristića sa 13:15. Vulikić je izblokirao Ristića za 13:16. Miloš Arsenoski se „upecao” za 13:17 i dobio crveni karton.

Prethodno je Miloš Milić dobio žuti. Zvezda je prišla sa -5 na 16:18. Kan je izblokirao Skakića za 18:22. U završnici seta je Zvezda ponovo počela da greši, i Spartak je osvojio set sa 19:25.

Zvezda je povela sa 7:4 u petom setu za tajm-aut. Igralo se poen za poen do bloka Miloša Milića za 13:9. Spartak je stigao sa 14:11 na 14:15. Gosti su grešili na servisu pri meč loptama. Posle velike drame, Andrej Ristić asom donosi 25:23 i pobedu za 1:0!

Žalosno je što je u Beogradu više publike bilo iz Subotice da podrži Spartak nego naših da podrže Zvezdu.