Crveno-beli bez snage za potpuni preokret u Barseloni

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Barseloni 82-70 (22-15, 25-17, 18-19, 17-19), u meču 30. kola Evrolige.

Posle četiri pobede u nizu u Evroligi, crveno-beli nisu imali snage da u finišu naprave veiki preokret i iznenade trenutno vodeći tim na tabeli Evrolige.

Crveno beli trenutno imaju skoru 13-16 i nastavlja borbu za Top 8, dok je Barselona na 22-6 i drži sam vrh tabele Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Dobrić sa 17 poena, Ivanović je dodao 13, a raduje i povratak Markovića u tim koji je odigrao sasvim dobro nakon pauze zbog povrede šake. U domaćem timu najbolji su bili Mirotić sa 19 poena (odigrao je izvanredno prvo poluvreme), Egzam sa 13 (presudan učinak u finišu utakmice), kao i Dejvis sa 12 poena.

Utakmica sa dva različita poluvremena… u prvom na startu crveno beli su krenuli dobro i preko Dobrića (7 poena) parirali Barseloninom napadu koji je predvodio Mirotić (13 poena). Početkom druge deonice domaćin je napravio seriju 11-0, odličnu deonicu odigrao je Dejvis (10 poena) i na veliki odmor otišlo se sa -15 za naš tim.

U trećoj deonici Barselona je stigla i do maksimalnih +24, a onda se razigrao Ivanović, cela ekipa je počela da igra bolje i stigla nadomak velikog preokreta… Međutim, uz razigranog Eksuma (11 poena u poslednjoj deonici) i nekoliko vrlo diskutabilnih odluka ekipa Crvene zvezde nije uspela da napravi iznenađenje i savlada Barselonu u Blaugrani…

Evroliga, 30. kolo

Barselona – Crvena zvezda
82-70 (22-15, 25-17, 18-19, 17-19)

Dvorana: „Blaugrana“, Barselona.
Sudije: Oleg Latiševs, Džozef Bisang, Tomaš Travicki

Crvena zvezda mts: Dobrić 17, Simonović, Ivanović 13, Lazarević 4, Davidovac 2, Mitrović 9 (6sk), Lazić, Kalinić 5, Marković 7, Vajt 4 (4sk), Kuzmić 5, Volters 4 (5sk, 4as).

Barselona: Egzam 15 (2as), Martinez, Smits 8, Abrines 2, Kjurik 3, Dejvis 12 (6sk), Laprovitola 3, Jokubaitis 10 (5as), Mirotić 19 (4sk), Nađi 2, Kalates 6 (7as), Hejs-Dejvis 4.

Crveno beli nakon ove utakmice, već u ponedeljak gostuju u Zagrebu (Cibona 19h) a nakon toga sledi gostovanje ekipi ALBE u Berlinu.

Izvor: SDCZ, zvaničan sajt