Црвено-бели без снаге за потпуни преокрет у Барселони

Кошаркаши Црвене звезде поражени су на гостовању Барселони 82-70 (22-15, 25-17, 18-19, 17-19), у мечу 30. кола Евролиге.

После четири победе у низу у Евролиги, црвено-бели нису имали снаге да у финишу направе веики преокрет и изненаде тренутно водећи тим на табели Евролиге.

Црвено бели тренутно имају скору 13-16 и наставља борбу за Топ 8, док је Барселона на 22-6 и држи сам врх табеле Евролиге.

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Добрић са 17 поена, Ивановић је додао 13, а радује и повратак Марковића у тим који је одиграо сасвим добро након паузе због повреде шаке. У домаћем тиму најбољи су били Миротић са 19 поена (одиграо је изванредно прво полувреме), Егзам са 13 (пресудан учинак у финишу утакмице), као и Дејвис са 12 поена.

Утакмица са два различита полувремена… у првом на старту црвено бели су кренули добро и преко Добрића (7 поена) парирали Барселонином нападу који је предводио Миротић (13 поена). Почетком друге деонице домаћин је направио серију 11-0, одличну деоницу одиграо је Дејвис (10 поена) и на велики одмор отишло се са -15 за наш тим.

У трећој деоници Барселона је стигла и до максималних +24, а онда се разиграо Ивановић, цела екипа је почела да игра боље и стигла надомак великог преокрета… Међутим, уз разиграног Ексума (11 поена у последњој деоници) и неколико врло дискутабилних одлука екипа Црвене звезде није успела да направи изненађење и савлада Барселону у Блауграни…

Евролига, 30. коло

Барселона – Црвена звезда
82-70 (22-15, 25-17, 18-19, 17-19)

Дворана: „Блауграна“, Барселона.
Судије: Олег Латишевс, Џозеф Бисанг, Томаш Травицки

Црвена звезда мтс: Добрић 17, Симоновић, Ивановић 13, Лазаревић 4, Давидовац 2, Митровић 9 (6ск), Лазић, Калинић 5, Марковић 7, Вајт 4 (4ск), Кузмић 5, Волтерс 4 (5ск, 4ас).

Барселона: Егзам 15 (2ас), Мартинез, Смитс 8, Абринес 2, Кјурик 3, Дејвис 12 (6ск), Лапровитола 3, Јокубаитис 10 (5ас), Миротић 19 (4ск), Нађи 2, Калатес 6 (7ас), Хејс-Дејвис 4.

Црвено бели након ове утакмице, већ у понедељак гостују у Загребу (Цибона 19х) а након тога следи гостовање екипи АЛБЕ у Берлину.

Извор: СДЦЗ, званичан сајт