Hokej Hokej/Izveštaji

Zvezda poražena u Sisku

Hokejaši Crvene zvezde nisu večeras uspeli da overe plasman u polufinale IHL-a. Crveno-beli su poraženi u Sisku od istoimene domaće ekipe rezultatom 4:2, pa će u utorak, u ledenoj hali Pionir, pokušati da dođu do pobede i tako se plasiraju u 1/2 finale. Treba istaći da je Zvezda večeras igrala oslabljena, ali i pored toga pružila je dobru partiju i uz malo sreće rezultat je mogao da bude drugačiji.

U prvoj trećini  hokejaši Zvezde su igrali dosta dobro, ali su pokleknuli pred sam kraj kada je Puzić doveo Sisak u vođstvo od 1:0. I u drugoj trećini je viđen sličan hokej. Zvezda je u svim segmentima bila ravnopravna domaćinu, ali su igrači Siska uspeli da dođu do vođstva od 2:0 preko Dobrića. Ipak, crveno-beli su se vratili u meč i preko Anića smanjili na 2:1 i tako pred poslednji period uneli neizvesnost u ovaj meč. Zvezda se u poslednjem periodu ekspresno vratila u meč i golom Sabadoša izjednačila na 2:2. Domaćini su na 5 minuta do kraja uspeli ponovo da dođu do vođstva (3:2). Zvezda je imala na 2 minuta do kraja meča igrača više, a u tom periodu je i golman Ranković napustio mrežu, međutim crveno-beli nisu uspeli da savladaju golmana domaće ekipe, a na nekoliko sekundi do kraja Sisak uspeva da postigne i četvrti pogodak za konačnih 4:2.

KHL Sisak – SKHL Crvena zvezda 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Sisak: Anderson, Orešković, Baždar, Bezuk (1 as), Čanić 1 (2 as), Dejanović, Dobrić 2 (2 as), Domitrović (1 as), Hikman, Jarčov, Komljenović, Krikšić, Ličina, Platužić, Puzić 1, Selitaj (2 as), Stančić, Vragolović, Vilk. Trener: Siniša Pelikan

Crvena zvezda: Ranković, Bodiš, Anić 1, Dragović (2 as), Gvozdenović, Ivanović, Leštarić (1 as), Mitrović, Podunavac, Sabadoš 1, Španjević, Stojanović, Vdović, Cvik. Trener: Nikola Bera