Хокеј Хокеј/Извештаји

Звезда поражена у Сиску

Хокејаши Црвене звезде нису вечерас успели да овере пласман у полуфинале ИХЛ-а. Црвено-бели су поражени у Сиску од истоимене домаће екипе резултатом 4:2, па ће у уторак, у леденој хали Пионир, покушати да дођу до победе и тако се пласирају у 1/2 финале. Треба истаћи да је Звезда вечерас играла ослабљена, али и поред тога пружила је добру партију и уз мало среће резултат је могао да буде другачији.

У првој трећини  хокејаши Звезде су играли доста добро, али су поклекнули пред сам крај када је Пузић довео Сисак у вођство од 1:0. И у другој трећини је виђен сличан хокеј. Звезда је у свим сегментима била равноправна домаћину, али су играчи Сиска успели да дођу до вођства од 2:0 преко Добрића. Ипак, црвено-бели су се вратили у меч и преко Анића смањили на 2:1 и тако пред последњи период унели неизвесност у овај меч. Звезда се у последњем периоду експресно вратила у меч и голом Сабадоша изједначила на 2:2. Домаћини су на 5 минута до краја успели поново да дођу до вођства (3:2). Звезда је имала на 2 минута до краја меча играча више, а у том периоду је и голман Ранковић напустио мрежу, међутим црвено-бели нису успели да савладају голмана домаће екипе, а на неколико секунди до краја Сисак успева да постигне и четврти погодак за коначних 4:2.

КХЛ Сисак – СКХЛ Црвена звезда 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Сисак: Андерсон, Орешковић, Баждар, Безук (1 ас), Чанић 1 (2 ас), Дејановић, Добрић 2 (2 ас), Домитровић (1 ас), Хикман, Јарчов, Комљеновић, Крикшић, Личина, Платужић, Пузић 1, Селитај (2 ас), Станчић, Враголовић, Вилк. Тренер: Синиша Пеликан

Црвена звезда: Ранковић, Бодиш, Анић 1, Драговић (2 ас), Гвозденовић, Ивановић, Лештарић (1 ас), Митровић, Подунавац, Сабадош 1, Шпањевић, Стојановић, Вдовић, Цвик. Тренер: Никола Бера