Košarka Košarka/Ženska košarka Košarka/Izveštaji i analize

Ubedljivo do četvrtfinala Kupa

Crvena zvezda mts savladala je u Boru domaći Rudar 1903 u okviru osmine finala Kupa Srbije 87-37 (29-5, 25-10, 19-9, 14-13). Žreb za četvrtfinale sutra u Kući košarke.

Trener Dragan Vuković iskoristio je priliku da pruži šansu igračicama sa manjom minutažom u dosadašnjem toku sezone i da ravnomerno raspodeli minute. U Boru nisu nastupile Nevena Naumčev i Nađa Nedeljkov.

Praktično je sve bilo rešeno u prvih deset minuta. Jelena Jovanović je trojkom otvorila utakmicu, Crvena zvezda serijom 14-2 i dozvolial samo pet poena domaćoj ekipi u prvom periodu. Još jednom velikom serijom su završile prvi period, (13-0) za 29-5. Serija između dve četvrtine je potrajala do 20-0, a u nastavku su šampionke Srbije povećavale razliku do 54-15 pred poluvreme.

U nastavku, Zvezda je u serijama postizala poene i pred poslednji kvartal imala već 50 poena prednosti, maksimalna razlika i razlika kojom se i završila utakmica, 37-87.

Milica Bojović 16 poena, Maša Janković je za 18 minuta na parketu ostvarila dabl-dabl učinak: 12 poena, 10 skokova. Dvocifreni broj poena ubacile su i Marija Avlijaš i Jovana Spasovski po 11, Milina Mišeljić 10 poena.

Žreb za četvrtfinale je na programu sutra u Kući košarke, a uz naš tim mesto među osam najboljih obezbedili su Vojvodina 021, Novosadska ŽKA, Kraljevo, Art Basket i Partizan 1953, dok će se poslednja dva učesnika znati posle meča Duga – Student i sutra posle utakmice Vrbas – Radnički Kragujevac.

KKŽ Crvena zvezda mts: Eliot 7 (2sk 1as), Čorto 5 (4sk 2as 2ukl), Bošnjaković (2sk 2as 2ukl), Zečević 8 (6sk 1as 1blk), Katanić 2 (4sk 2as 1ukl), Spasovski 11 (3sk 1as), Janković 12 (10sk 1as 4ukl 3blk), Bojović 16 (1sk 1as), Mišeljić 10 (1sk 3as), Avlijaš 11 (4sk 6as 1ukl), Jovanović 3 (7sk 1as). Trener: Dragan Vuković.

Izvor: SDCZ, zvaničan sajt