Кошарка Кошарка/Женска кошарка Кошарка/Извештаји и анализе

Убедљиво до четвртфинала Купа

Црвена звезда мтс савладала је у Бору домаћи Рудар 1903 у оквиру осмине финала Купа Србије 87-37 (29-5, 25-10, 19-9, 14-13). Жреб за четвртфинале сутра у Кући кошарке.

Тренер Драган Вуковић искористио је прилику да пружи шансу играчицама са мањом минутажом у досадашњем току сезоне и да равномерно расподели минуте. У Бору нису наступиле Невена Наумчев и Нађа Недељков.

Практично је све било решено у првих десет минута. Јелена Јовановић је тројком отворила утакмицу, Црвена звезда серијом 14-2 и дозволиал само пет поена домаћој екипи у првом периоду. Још једном великом серијом су завршиле први период, (13-0) за 29-5. Серија између две четвртине је потрајала до 20-0, а у наставку су шампионке Србије повећавале разлику до 54-15 пред полувреме.

У наставку, Звезда је у серијама постизала поене и пред последњи квартал имала већ 50 поена предности, максимална разлика и разлика којом се и завршила утакмица, 37-87.

Милица Бојовић 16 поена, Маша Јанковић је за 18 минута на паркету остварила дабл-дабл учинак: 12 поена, 10 скокова. Двоцифрени број поена убациле су и Марија Авлијаш и Јована Спасовски по 11, Милина Мишељић 10 поена.

Жреб за четвртфинале је на програму сутра у Кући кошарке, а уз наш тим место међу осам најбољих обезбедили су Војводина 021, Новосадска ЖКА, Краљево, Арт Баскет и Партизан 1953, док ће се последња два учесника знати после меча Дуга – Студент и сутра после утакмице Врбас – Раднички Крагујевац.

ККЖ Црвена звезда мтс: Елиот 7 (2ск 1ас), Чорто 5 (4ск 2ас 2укл), Бошњаковић (2ск 2ас 2укл), Зечевић 8 (6ск 1ас 1блк), Катанић 2 (4ск 2ас 1укл), Спасовски 11 (3ск 1ас), Јанковић 12 (10ск 1ас 4укл 3блк), Бојовић 16 (1ск 1ас), Мишељић 10 (1ск 3ас), Авлијаш 11 (4ск 6ас 1укл), Јовановић 3 (7ск 1ас). Тренер: Драган Вуковић.

Извор: СДЦЗ, званичан сајт