Ostali sportovi SDCZ

Atletski spektakl za kraj godine, Novogodišnji miting oborio rekorde

Zvezdin Novogodišnji miting okupio je preko hiljadu atletičara iz Srbije i regiona, veliki broj ličnih i državnih rekorda je oboreno. Zajedno smo ispratili 2021. sezonu, jedanaesti put zaredom.

Veseo dan otvorili su naši mališani i najmlađi atletičari. Atletske škole takmičile su se u disciplinama skok udalj, 40 i 50 metara.

Najbrža među AŠ C na 40 metara bila je Zoe Baltić u vremenu 7.68 sekundi. U konkureciji dečaka na 40 metara u AŠ C Nikša Jelić bio je trećeplasirani sa 7.38 sekundi.

Čak 99 takmičarki bilo je u trci na 50 metara za AŠ B, a Dunja Jović osvojila je zlatnu medalju sa rezultatom 7.96 sekundi.

Mateja Aleksić najdalje je skočio udalj iz zone za AŠ A sa 4.92 metra. Dunja Cvetanović osvojila je srebrnu medalju u skoku udalj iz zone u kategoriji AŠ A sa 4.24 metra. Teodor Stamenić osvojio je bronzu u trci za AŠ A na 50 metara sa 7.91 sekundi.

Izvor: martinaphotographyy/ Atletske škole

Pioniri, juniori i seniori

Daljina od 10.60 metara Tamari Ivković donala je srebrnu medalju na mitingu za starije pionirke.

Dve medalje u trci na 60 metara prepone za mlađe pionirke. Lena Škurtić osvojila je srebrnu medalju sa 9.84, dok je Valentina Radojević bila treća sa 10.19 sekundi. U konkurenciji mlađih pionira srebo je osvojio Milutin Kamaljević sa 9.70 sekundi.

Mihajlo Kiš najbrži je stariji pionir na 200 metara sa 23.78 sekundi, dok je na 60 metara bio trećeplasirani sa 7.31. A najbrža starija pionirka na 800 metara bila je Natalija Grujić sa 2:24.22.

Pobednica Memorijalne trke Aleksandrar Obradović – Bambi na 60 metara prepone za mlađe juniorke je Vanja Drča, članica OAK-a, koja je ostvarila rezultat od 8.73 sekundi.

Izvor: martinaphotographyy/ Bambijevi puleni

Na 400 metara za starije junorke pobedila je Anđela Kondić sa 1:02.17.

Stefan Kaljuš i Bogdan Vidojković uzeli su zlatnu i srebnu medalju na 200 metara za starije juniore sa 23.36 i 22.57 sekundi. Kaljuš je ovom pobedom pridodao prethodnu na 60 metara koju je ostvario sa tačno 7.00.

Jovana Delić bila je prva u skoku uvis sa preskočenih 1.74m

Iako je primarna disciplina Ivane Đurić bacanje koplja, preko zime oprobala se u bacanju kugle. Osvojila je srebrnu medalju u konkurenciji seniorki sa 10.95 metara.

Bronzanu medalju u sprintu na 60 metara osvojila je Tamara Vuletić sa 7.71 sekundi, dok je na 200 metara bila za poziciju uspešnije i srebro osvojila sa 25.13 sekundi.

U konkurenciji seniora bronzu je osvojio Stefan Mihajlov sa 7.01 sekundi.

Hitac koje sve iznenadio, ali ne i njega. Veljko Nedeljković kuglu je bacio 19.50 metara i osvojio srebrnu medalju.

Pobedu na 400 metara za seniore ostvario je Miloš Marković sa 50.11.

Katarina Tmušić u uzbudljivom finišu na 400 metara izborila je pobedu u grupi i ukupno treću poziciju na takmičenju i bronzu osvojila sa 1:00.32.

Na 1000 metara Filip Nedeljković bio je drugi sa 2:32.68, dok je u konkurenciji seniorki Katarina Milosavljević bila treća sa 2:59.43.

Nacionalni rekordi

Iako je početak zimske sezone, na Novogdišnjem mitingu, pored ličnih postavljeno je dosta i nacionalnih rekorda.

Teodora Mićović postavila je rekord Srbije na 60 metara za mlađe pionirke sa tačno 8.00 sekundi.

Filip Stojanovski postavio je državni rekord za mlađe juniore na 60 metara prepone sa 8.01. U toj trci Mateja Sandić bio je drugi sa 8.07 sekundi.

Nikola Kostić novi je vlasnik nacionalnog rekorda na 400 metra u dvorani za starije juniore sa 50.23 sekundi.

Jovan Stojoski popravio je vlastiti državni rekord Severne Makedonije na 200 metara, koji sada iznosi 21.56 sekundi.

Izvor: martinaphotographyy/ Jovan Stojoski

Apsolutni rekord BiH u skoku udalj postavila je Emina Omanović sa 5.87 metara, koja je na takmičenju redom obarala rekorde od mlađih juniorki do seniorkog rekorda. Mlađejuniorki rekord BiH postavio je i Arian Milicija u skoku motkom sa 4.22 metra.

Beskrajno se zahvaljujemo svim učesnicima za prelep dan koji smo proveli. Čestitamo svima na ostvarenim rezultatima i već vas sve pozivamo da ponovimo okupljanje i sledeće godine.

Izvor: SDCZ, zvaničan sajt